Zamknij

Krótki występ Igi Świątek, Polka odpadła z turnieju w Cincinnati

19.08.2021 07:59
Iga Świątek - Ons Jabeur
fot. Gao Jing/Xinhua News/East News

Iga Świątek (7. WTA) przegrała w drugiej rundzie turnieju w Cincinnati z Ona Jabeur (22. WTA) i odpadła z dalszej rywalizacji. To druga w tym sezonie porażka Polki z tą zawodniczką.

  • Iga Świątek przegrała z Ona Jabeur w meczu 2. rundy turnieju WTA w Cincinnati
  • To druga w tym sezonie porażka Polki z Tunezyjką
  • Dla 20-laki z Raszyna był to pierwszy występ od igrzysk olimpijskich w Tokio

Iga Świątek miała rachunki do wyrównania z Ons Jabeur za porażkę w czwartej rundzie tegorocznego Wimbledonu. Niestety ponownie lepsza okazała się Tunezyjka, której zwycięstwo przyszło nadspodziewanie gładko.

Turniej w Cincinnati był pierwszym startem podopiecznej Piotra Sierzputowskiego od igrzysk w Tokio. Polka, która w pierwszej rundzie miała "wolny los", od początku spotkania nie potrafiła złapać właściwego rytmu. Już w pierwszym gemie bliska była porażki przy własnym serwisie, ale obroniła trzy break pointy.

WTA Cincinnati: Iga Świątek - Ons Jabeur [WYNIK]

20-latka z Raszyna została jednak przełamana przy następnej okazji. Jabeur natomiast prezentowała się bardzo dobrze i poza kłopotami w ósmym gemie kontrolowała wydarzenia na korcie. Tunezyjka wygrała pierwszego seta 6:3.

W drugiej partii mecz wyglądał podobnie. Świątek nie potrafiła znaleźć sposobu na dobrze serwującą rywalkę, a sama znów popełniła błędy w tym elemencie. Polka przełamana została w czwartym gemie.

Świątek do końca się nie poddawała. W ostatnim gemie miała break point i obroniła dwie piłki meczowe, ale ostatecznie ponownie przegrała 3:6 i odpadła z turnieju. Tunezyjka w kolejnej rundzie zmierzy się z Petrą Kvitovą.

Wynik meczu 2. rundy:

Ons Jabeur (Tunezja) - Iga Świątek (Polska, 6) 6:3, 6:3

RadioZET.pl/PAP/wkp