Hubert Hurkacz odpadł z ATP w Wiedniu. Niespodziewana porażka Polaka

25.10.2021 21:30
Hurkacz - Murray NA ŻYWO

Hubert Hurkacz przegrał po emocjonującej walce z Andym Murray'em w meczu ATP 500 w Wiedniu 4:6, 7:6 (8-6), 3:6. Tym samym wrocławianin pożegnał się z austriackim turniejem w pierwszej rundzie.

Hubert Hurkacz równo zaczął mecz z Andym Murray'em. Żaden z tenisistów nie chciał oddać gema przy swoim serwisie. Szkot grał dobrze w defensywie i kontratakach, z kolei wrocławianin dobrze spisywał się na zagrywce. Kiedy tylko 24-latek wychodził na prowadzenie w pierwszym secie, Andy Murray błyskawicznie doprowadził do wyrównania.

Przy stanie 4:4 na ATP w Wiedniu Hurkacz stracił serwis, na rzecz Murray'a, który był autorem pierwszego przełamania w tym spotkaniu. Szkot dopełnił formalności i przy swoim serwisie, triumfował 6:4 i wyszedł na prowadzenie.

Hurkacz na sam początek drugiego seta, udanie otworzył kolejną partię, wygrywając gema do zera. Jednak tym samym odpowiedział mu tym Szkot. Polak od razu znów popisał się perfekcyjnym gemem, wychodząc na prowadzenie 2:1. W kolejnych gemach kibice oglądali powtórkę z pierwszej części, gdzie zawodnicy szli gem za gem. W szóstym gemie Hubert Hurkacz był o włos od przełamania Murray'a, ale Szkot obronną ręką wyszedł z opresji, broniąc cztery break pointy, wyrównując stan spotkania.

Hurkacz odpadł z ATP w Wiedniu

W niemalże identycznej sytuacji znalazł się Polak, który przy swoim serwisie przegrywał 15:40. Jednak wrocławianin wspiął się na wyżyny swoich możliwości i wyciągnął partię, ponownie wychodząc na prowadzenie. Murray miał problemy z wygrywaniem swoich gemów, ale finalnie mu się to udawało, z kolei 24-latek świetnie zagrywał, szybko zwyciężając przy swoim podaniu. Ostatecznie Andy Murray zdołał doprowadzić do tie-breaku.

W nim 34-latek wyszedł na dwupunktowe prowadzenie, które odrobił Polak. Następnie walka toczyła się punkt za punkt, ale po ryzyku Murray'a, które skończyło się posłaniem piłki w aut, Hurkacz wyszedł na prowadzenie 7:6 i triumfując w kolejnej akcji, doprowadził do trzeciego seta.

Hurkacz - Murray: Wynik

Na początku trzeciej partii Hubert Hurkacz po raz pierwszy w tym meczu przełamał szkockiego rywala. Jednak w kolejnym gemie, 34-latek dokonał tego samego i również przełamał zawodnika z Wrocławia.

Po remisie 2:2 i wyrównanym początku, Murray zwyciężył w trzech kolejnych gemach z rzędu. Hurkacz był pod ścianą, ale zdołał wygrać gema na 3:5. Jednak finalnie Polak musiał uznać wyższość legendarnego tenisisty, który pokonał 24-latka 6:3 i w całym meczu 2:1.

Hubert Hurkacz - Andy Murray 4:6, 7:6 (8-6), 3:6.