Zamknij

Hurkacz pomoże WOŚP. Wspaniała deklaracja tenisisty

Maciej Walasek
12.08.2022 16:58

Hubert Hurkacz po raz kolejny wesprze Ukrainę. Przed ćwierćfinałem w ATP w Montrealu wrocławianin ujawnił w mediach społecznościowych, że za każdego asa serwisowego przeznaczy 100 euro na pomoc dla naszych wschodnich sąsiadów, którą zorganizuje Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Hubert Hurkacz
fot. Minas Panagiotakis/Getty AFP/East News

Hubert Hurkacz w czwartek awansował do ćwierćfinału ATP w Montrealu, pokonując Alberta Ramosa-Vinolasa  6:7 (6-8), 6:2, 7:6 (7-3). W 1/4 finału jego rywalem będzie Nick Kyrgios. Przed piątkowym starciem 25-latek opublikował specjalny post, w którym po raz kolejny poinformował fanów o swojej pomocy na rzecz Ukrainy.

Hurkacz zobowiązał się, że za każdego asa serwisowego wpłaci 100 euro dla wschodnich sąsiadów. Tenisista zaznaczył, że ta reguła będzie obowiązywała podczas całego US Open Series. To cykl 12 imprez pań i panów rozgrywanych w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. W ich trakcie zawodnicy występują w różnych turniejach, przygotowując się do wielkoszlemowego US Open. Hurkacz po starcie w Montrealu przeniesie się do USA, gdzie zagra w Cincinatti, który będzie ostatnim przystankiem przed US Open.

Wspaniały gest Hurkacza na rzecz Ukrainy

"W czasie cyklu US Open Series nadal przekazuję 100 euro za każdego asa zaserwowanego przeze mnie na pomoc medyczną dla Ukrainy organizowaną przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Chcę ich zebrać jak najwięcej aż do zakończenia US Open" - czytamy na Twitterze Hurkacza.

Przypomnijmy, że Polak po raz pierwszy zobowiązał się do tego tuż przed Wimbledonem. Niestety na trawiastych kortach w Londynie "Hubi" odpadł z rywalizacji już w pierwszej rundzie, przegrywając z Alejandro Davidovichem Fokiną.

Relacja na żywo z meczu Hurkacz - Kyrgios zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl. Początek spotkania zaplanowano w piątek 12 sierpnia o godzinie 18:00 czasu polskiego.

RadioZET.pl