Hurkacz pokonał Tsitsipasa i zagra w półfinale turnieju w Miami

01.04.2021 21:42
Hurkacz - Tsitsipas

Hubert Hurkacz pokonał Stefanosa Tsitsipasa 2:6, 6:3, 6:4 i awansował do półfinału turnieju w Miami. Jego kolejnym rywalem będzie zwycięzca spotkania Sebastian Korda - Andriej Rublow.

• Hubert Hurkacz pokonał Stefanosa Tstsipasa w meczu ćwierćfinałowym turnieju ATP 1000 w Miami
  • Było to ósme spotkanie tych zawodników, Polak wygrał dopiero po raz drugi
  • W półfinale rywalem Hurkacza będzie zwycięzca spotkania Sebastian Korda - Andriej Rublow

Hubert Hurkacz po raz pierwszy w karierze awansował do najlepszej czwórki turnieju ATP 1000. W półfinale imprezy w Miami wyeliminował jednego z głównych faworytów do końcowego zwycięstwa. Tsitsipas był rozstawiony z numerem drugim, tuż za Daniiłem Miedwiediewem, który także pożegnał się już z turniejem.

Polak rozpoczął mecz w najgorszy możliwy sposób. Już w pierwszym gemie dał się przełamać. Później stracił swoje podanie po raz kolejny i ostatecznie przegrał seta dość gładko - do dwóch. Początek drugiej partii był identyczny jak pierwszej. Hurkacz znów stracił podanie, ale potem zdołał odrobić straty, a następnie po raz drugi przełamać Greka. Tym samym doprowadził do decydującej partii.

W trzecim secie mieliśmy tylko jedno przełamanie. Jego autorem był Hurkacz, który dokonał tego w w piątym gemie. W meczu o finał Polak zagra z lepszym z pary Sebastian Korda - Andriej Rublow. W drugim półfinale zmierzą się Roberto Bautista Agut i Jannik Sinner.

Hubert Hurkacz - Stefanos Tsitsipas 2:6, 6:3, 6:4