Hurkacz pokonał Raonicia i awansował do ćwierćfinału turnieju w Miami

30.03.2021 23:55
Hubert Hurkacz - Milos Raonić

Hubert Hurkacz pokonał Milosa Raonicia 4:6, 6:3, 7:6(4) i awansował do ćwierćfinału turnieju w Miami. Jego kolejnym rywalem będzie zwycięzca spotkania Lorenzo Sonego - Stefanos Tsitsipas.

• Hubert Hurkacz (37. ATP) pokonał Milosa Raonicia (19. ATP) w meczu 4. rundy turnieju ATP 1000 w Miami
  • Było to pierwsze oficjalne spotkanie tych tenisistów w historii
  • W kolejnej rundzie rywalem Polaka będzie Lorenzo Sonego lub Stefanos Tsitsipas

Hubert Hurkacz w drodze do czwartej rundy w Miami pokonał dwóch zawodników zza Wielkiej Wody - na otwarcie ograł Amerykanina Denisa Kudlę, a w kolejnym etapie rozprawił się z rozstawionym z "6" Kanadyjczykiem Denisem Shapovalovem. Teraz pokonał turniejową "12" - Milosa Raonicia.

Mecz od początku był bardzo wyrównany. W pierwszym secie mieliśmy jedno przełamanie, a jego autorem był Kanadyjczyk. W drugiej partii role się odwróciły i to Polak wygrał gema przy podaniu rywala. Bez przełamań toczył się natomiast trzeci set. Obaj panowie grali gem za gem i doprowadzili do tie-breaka. W nim zdecydowanie lepszy był Hurkacz, który szybko objął prowadzenie 3:0, a potem 6:1 i miał pięć piłek meczowych. Wykorzystał czwartą.

Dzięki tej wygranej Polak awansował do ćwierćfinału turnieju w Miami, gdzie zmierzy się ze zwycięzcą meczu Lorenzo Sonego - Stefanos Tsitsipas.