Zamknij

Hurkacz - Tsitsipas GODZINA. O której godzinie początek meczu w Miami?

31.03.2021 12:00
Hurkacz - Tsitsipas GODZINA
fot. PAP/EPA

Hurkacz - Tsitsipas GODZINA, DATA. Kiedy i o której godzinie odbędzie się mecz 1/4 finału turnieju ATP 1000 w Miami z udziałem Huberta Hurkacza? Mecz Hurkacz - Tsitsipas na żywo na sport.radiozet.pl.

  • Hubert Hurkacz (37. ATP) zagra ze Stafenosem Tsitsipasem (5. ATP) w ćwierćfinale turnieju ATP w Miami
  • Będzie to ósme spotkanie tych tenisistów - ostatnie odbyło się w tym roku w Rotterdamie
  • Sprawdź, kiedy i o której godzinie odbędzie się mecz ćwierćfinałowy turnieju ATP 1000 w Miami Hurkacz - Tsitsipas

Hurkacz - Tsitsipas GODZINA DATA. Hubert Hurkacz (37. ATP) już teraz osiągnął najlepszy wynik w historii swoich występów w Miami - wcześniej mógł pochwalić się trzecią rundą z 2019 roku. W tym samym sezonie dotarł do ćwierćfinału Indian Wells, co jest jego najlepszym rezultatem w turniejach rangi ATP Masters 1000. Na Florydzie Polak może więc zrobić kolejny krok milowy w swojej karierze, ale do tego konieczne będzie ogranie rozstawionego z numerem "2" Stefanosa Tsitsipasa.

Grek należy do tych zawodników ze ścisłej światowej czołówki, z którymi 24-letni wrocławianin mierzy się najczęściej. Od 2018 roku panowie spotykali się 7-krotnie i Polak tylko raz był górą - wygrał w Montrealu w 2019 roku. To tylko pokazuje, że półfinalista Australian Open 2019 i 2021 oraz French Open 2020 jest dla Huberta dużym wyzwaniem. Niemniej prawie zawsze jest bardzo blisko, bo aż pięć (sześć, licząc z tym jedynym wygranym) z ich pojedynków rozstrzygało się w trzech setach. Tak też było m.in. w tym roku w Rotterdamie, gdzie 22-latek z Aten zwyciężył 6:4, 4:6, 7:5.

Hurkacz - Tsitsipas GODZINA i DATA. Kiedy mecz w Miami?

W drodze do ćwierćfinału rozstawiony z "26" Hurkacz pokonała Amerykanina Denisa Kudlę oraz dwóch wyżej notowanych Kanadyjczyków - Denisa Shapovalova (11. ATP) i Milosa Raonicia (19. ATP). Tsitsipas zajmuje obecnie 5. pozycję w tym zestawieniu.

- Wygrane nad rywalami z górnej półki, jak z Shapovalovem czy z Milosem, dodają mi pewności siebie. W środę mamy dzień przerwy, który poświęcę na regenerację, ale w czwartek będę gotowy. Grałem ze Stefanosem niecały miesiąc temu w Rotterdamie. Przegrałem, ale minimalnie. To świetny zawodnik, który ma na koncie imponujące osiągnięcia, ale ja też staram się polepszyć moją grę, aby w przyszłości osiągnąć jeszcze lepsze wyniki niż on - powiedział Polak.

Hurkacz rywalizował na Florydzie także w deblu, w parze z Kanadyjczykiem Felixem Auger-Aliassimem. Duet ten przegrał w drugiej rundzie z rozstawionymi z numerem czwartym Chorwatem Ivanem Dodigiem i Słowakiem Filipem Polaskiem 5:7, 4:6.

Hurkacz - Tsitsipas GODZINA DATA. Kiedy ćwierćfinał Huberta w Miami?

Mecz Hurkacz - Tsitsipas na żywo w ćwierćfinale turnieju ATP 1000 w Miami odbędzie się w czwartek 1 kwietnia o godz. 19. Będzie to pierwsze spotkanie na korcie głównym.

RadioZET.pl/PAP