French Open: Ponad 4 godziny walki i porażka Huberta Hurkacza

28.09.2020 23:08
Hurkacz - Sandgren

Hubert Hurkacz (31. ATP) przegrał z Amerykaninem Tennysem Sandgrenem (47. ATP) 5:7, 6:2, 6:4, 6:7(1), 9:11 i na pierwszej rundzie zakończył swój udział w wielkoszlemowym French Open 2020. Spotkanie trwało 4 godziny i 31 minut.

Przed rokiem Hubert Hurkacz i Tennys Sandgren odpadli w pierwszej rundzie Rolanda Garrosa, a zatem po losowaniu turniejowej drabinki stało się jasne, że jeden z nich w tym roku zdobędzie punkty w Paryżu.

Sandgren najlepiej czuje się w Melbourne, bo to tam dwa razy docierał do ćwiecfinału Australian Open. We French Open nigdy nie wygrał spotkania. Zmieniło się to w poniedziałek.

French Open 2020: Hurkacz pokonał Sandgrena [WYNIK]

Ten mecz przypominał rollercoaster. Hurkacz słabo wszedł w spotkanie i przegrał pierwszego seta po tie breaku, ale potem złapał odpowiedni rytm, "zagotował" rywala kilkoma udanymi akcjami i odwrócił losy starcia, wychodząc na prowadzenie 2:1. Amerykanin nie składał broni, wyciszył się i choć sprawiał wrażenie zrezygnowanego, to przyniosło zamierzony skutek w postaci remisu.

W piątej partii rozgorzał prawdziwy bój. Polak dwa razy tracił podanie, by po chwili straty odrabiać. Przy stanie 9:9 dał się przełamać, a następnie 4. tenisista świata wykorzystał czwartą piłkę meczową i wyrzucił wrocławianina z turnieju.

Tennys Sandgren w drugiej rundzie zagra z Kolumbijczykiem Danielem Galanem, który nieoczekiwanie w pięciu setach pokonał Brytyczyka Camerona Norriego.

Z Polaków do drugiej rundy French Open awansowała tylko Iga Świątek. Odpadli Kamil Majchrzak i Magda Linette.

Hubert Hurkacz - Tennys Sandgren 5:7, 6:2, 6:4, 6:7(1), 9:11