Porażka Hurkacza na otwarcie ATP Finals. Miedwiediew za mocny dla Polaka

14.11.2021 16:13
Hurkacz - Miedwiediew NA ŻYWO

Hubert Hurkacz przegrał z Daniiłem Miedwiediewem 7:6 (7-5), 3:6, 4:6 w pierwszym meczu ATP Finals w Turynie. W drugim spotkaniu rywalem Polaka będzie Alexander Zverev.

Hubert Hurkacz błyskawicznie wygrał pierwszego gema przy swoim serwisie do zera. Wrocławianin od samego początku dobrze czuł się na korcie, czysto trafiając w piłki. Od pierwszego serwisu Hurkacz zdobywał punkty pierwszym podaniem. W trzecim gemie 24-latek miał kłopoty przy swojej zagrywce, ale ostatecznie utrzymał serwis w grze na przewagi.

Tenisiści szli gem za gem i żaden nie chciał oddać podania. Ostatecznie kibice zgromadzeni w hali w Turynie na ATP Finals już w pierwszym secie byli świadkami tie-breaka. Hurkacz w decydującej części dzięki kapitalnej grze

Hubert Hurkacz przegrał z Miedwiediewem

przy siatce, odskoczył Miedwiediewowi na cztery punkty. 25-latek z Moskwy zdołał zdobyć trzy "oczka" pod rząd, ale wrocławianinowi udało się wyszarpać ostateczny punkt i zwyciężyć w pierwszym secie 7:6 (7-5).
W drugim secie Daniił Miedwiediew był wyraźnie podrażniony. Rosjanin po wygraniu gema przy swoim serwisie, w kolejnym przełamał Hurkacza. Polak wygrał dopiero czwartego gema, ale Miedwiediew dalej utrzymywał swój serwis. Finalnie rywal Hurkacza utrzymał przewagę i doprowadził do remisu, triumfując 6:3.

W trzecim secie Hurkacz na samym początku stracił serwis. Rosjanin zaczął dominować w returnie i być lepszym w ofensywie i defensywie. Polak nie mógł pozbierać się na korcie. 24-latek nie miał podejścia do serwisu Miedwiediewa, który utrzymując przewagę, triumfował 6:3 i w całym spotkaniu 2:1.
Hubert Hurkacz - Daniił Miedwiediew 7:6 (7-5), 3:6, 4:6