Zamknij

Hurkacz - Miedwiediew GODZINA. Kiedy gra Polak? O której?

06.07.2021 13:50
Hubert Hurkacz
fot. PAP/EPA

Hubert Hurkacz - Danił Miedwiediew: GODZINA i DATA. Kiedy mecz Hurkacz - Miedwiediew na Wimbledonie? O której godzinie gra Polak? Hubert Hurkacz osiągnął życiowy sukces na Wimbledonie i nie powiedział ostatniego słowa. Zapoznaj się z podstawowymi informacjami.

Hubert Hurkacz imponuje formą na Wimbledonie. Polak świetnie zainaugurował turniej, pokonując na otwarcie Lorenzo Musettiego 6:4, 7:6 (7-5), 6:1. W drugiej rundzie okazał się lepszy od Marcosa Girona 6:3, 6:2, 6:4, a w trzeciej gładko rozprawił się z Alexandrem Bublikiem 6:3, 6:4, 6:2. Tym samym wrocławianin osiągnął swój życiowy sukces na Wimbledonie i awansował do 1/8 finału Wielkiego Szlema.

- Bardzo się cieszę, że pierwszy raz jestem w drugim tygodniu w Wielkim Szlemie, że w końcu przeszedłem kilka rund w imprezie tej rangi. Staram się cały czas walczyć. Mam nadzieję, że coraz bardziej - powiedział 24-latek po wygranej z Kazachem.

Rywalem Hurkacza w czwartej rundzie turnieju jest Danił Miedwiediew. Rosjanin jest drugą rakietą obecnego rankingu ATP i ma szansę na zostanie liderem. 25-latek po drodze do 1/8 finału wygrywał spotkania z Janem Lennardem Struffem (6:4, 6:1, 4:6, 7:6), Carlosem Alcarazem (6:4, 6:1, 6:2) oraz z Marinem Ciriciem (6:7, 3:6, 6:3, 6:3, 6:2).

Hurkacz - Miediwediew: GODZINA meczu. Kiedy gra Polak? O której jego mecz?

Miedwiediew tak samo jak Hurkacz po raz pierwszy dotarł do 1/8 finału Wimbledonu, ale w pozostałych imprezach Wielkiego Szlema ma znacznie większe sukcesy na koncie niż wrocławianin. Jest m.in. finalistą US Open 2019 i tegorocznego Australian Open. W poprzednim sezonie w Nowym Jorku zatrzymał się zaś rundę wcześniej.

Miedwiediew ma też w dorobku jedenaście wygranych turniejów ATP. Dwa z tych zwycięstw odniósł w tym roku, z czego jedno niedawno na kortach trawiastych. Hurkacz jeszcze nigdy wcześniej nie miał okazji grać z Rosjaninem.

Mecz Hurkacz - Miedwiediew rozpoczął się w poniedziałek 5 lipca, ale został przerwany z powodu opadów deszczu. Spotkanie zostanie dokończone we wtorek 6 lipca o godz. 14:30. Relacja live będzie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl