Porażka Hurkacza w cieniu dramatu. Polak odpadł z turnieju ATP w Cincinnati

17.08.2022 21:22
Hurkacz - Isnaer WYNIK

Hubert Hurkacz (10. ATP) przegrał w drugiej rundzie z Johnem Isnerem (50. ATP) 6:7(5), 7:6(5), 2:6 i odpadł z turnieju ATP 1000 na kortach twardych w Cincinnati. Pod koniec pierwszego seta jeden z chłopców do podawania piłek zasłabł i opuścił kort na wózku inwalidzkim.

Hubert Hurkacz (10. ATP) grał do samego końca w Toronto. W finale przegrał z Pablo Carreno Bustą i musiał szybko się pakować do Cincinnati. Zarówno Polaka, jak i Hiszpana nie ma już w rywalizacji w Ohio. Mistrz Canadian Open odpadł w pierwszej rundzie po starciu z Miomirem Kecmanoviciem, wrocławianin zaś najpierw miał "wolny los", ale w premierowym spotkaniu uległ Johnowi Isnerowi.

Polak i Amerykanin we wtorek grali wspólnie w deblu, a dobę później stanęli po przeciwnej stronie kortu. Bilans był korzystny dla reprezentanta gospodarzy (2-0). Niestety tym razem nie sprawdziło się powiedzenie "do trzech razy sztuka".

ME w lekkoatletyce 2022: Hurkacz - Isner [WYNIK]

Przebieg tego meczu nikogo nie mógł zaskoczyć. Tenis obu zawodników opiera się na potężnym serwisie, stąd praktycznie nie oglądaliśmy wymian dłuższych niż pięć uderzeń. Wszystko kończyło się błyskawicznie, co w dwóch pierwszych setach doprowadziło do tie-breaków. Najpierw lepszy był Isner, później Hurkacz i o losach tego meczu decydowała piąta partia. Ta kompletnie nie wyszła Polakowi, który uległ gładko 2:6.

Pod koniec premierowej odsłony, przy drugiej piłce setowej dla Amerykanina, za linią końcową rozegrał się dramat chłopca do podawania piłek. Za plecami Hurkacza nastolatek upadł i niezbędna była pomoc medyczna. Przerwa trwała kilkanaście minut. Wreszcie chłopiec opuścił kort na wózku inwalidzkim. Zasłabnięcie mogło być spowodowane wysoką wilgotnością powietrza w Cincinnati.

John Isner w trzeciej rundzie zagra ze swoim rodakiem - Francesem Tiafoe albo Sebastianem Kordą.

Hubert Hurkacz (8, Polska) - John Isner 6:7(5), 7:6(5), 2:6