Hurkacz pokonany przez Djokovicia. Polak do końca opierał się rywalowi

06.11.2021 16:30
Hurkacz - Djoković NA ŻYWO

Hubert Hurkacz po niezwykle zaciętym i wyrównanym meczu przegrał z Novakiem Djokoviciem półfinał turnieju ATP Masters 1000 w paryskiej hali Bercy. O wyniku spotkania zadecydował dopiero tie-break, który Serb wygrał 7-5.

• Hubert Hurkacz (10. ATP) przegrał z Novakiem Djokoviciem (1. ATP) w półfinale turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu (6:3, 0:6, 6:7 (5-7))
  • Polak zaprezentował się kapitalnie. Świetnie grał w defensywie, dobrze też serwował i do końca opierał się serbskiemu tenisiście

Hubert Hurkacz w meczu z liderem rankingu tenisistów  Novakiem Djokovicem pokazał, że jest w stanie rywalizować jak równy z równym z najlepszymi zawodnikami na świecie. Polak świetnie wszedł w spotkanie: w pierwszym secie wygrał 6:3, raz przełamując Serba. W kolejnej utytułowany tenisista nie dał już szans Hubertowi i wygrał bez straty gema (6:0).

Najbardziej emocjonujący był trzeci set meczu. Trwał on 78 minut, czyli ponad połowę całego spotkania. Zarówno Polak, jak i Serb grali bardzo efektownie i dobrze się bronili. Hubert przy stanie 4:2 przełamał podanie Djokovicia, doprowadził do wyrównania i do końca seta nie dał już odskoczyć rywalowi.

Hurkacz - Djokovic. Wygrana po tie-breaku

O wyniku spotkania rozstrzygnął tie-break, w którym minimalnie lepszy był Djoković (7-5).

Całe spotkanie trwało 140 min, z czego 78 sam trzeci set. Hubert już po raz trzeci zmierzył się z Djokoviciem – we wszystkich spotkaniach lepszy był Serb.