Hubert Hurkacz odpadł z Indian Wells. Niebywały mecz Dimitrowa

14.10.2021 23:59
Hubert Hurkacz - Grigor Dimitrow

Hubert Hurkacz (12. ATP) przegrał z Grigorem Dimitrowem (28. ATP) 6:4, 4:6, 6:7(2) i na ćwierćfinale zakończył swój udział w Indian Wells 2021. Kolejnym rywalem Bułgara będzie rozstawiony z "21" Brytyjczyk Cameron Norrie.

• Hubert Hurkacz (12. ATP) przegrał z Grigorem Dimitrowem (28. ATP) w ćwierćfinale Indian Wells 2021
  • Było to pierwsze spotkanie tych tenisistów
  • W półfinale Bułgar zagra z Cameronem Norrie

Hubert Hurkacz (12. ATP) po drodze do ćwierćfinału Indian Wells 2021 nie stracił ani jednego seta, a w pokonanym polu pozostawił m.in. Asłana Karacjewa. Grigor Dimitrow z kolei sprawił niespodziankę, eliminując w czwartej rundzie rozstawionego z "1" Rosjanina Daniiła Miedwiediewa. W czwartek pokazał, że to nie był przypadek i udowodnił, że w końcówce sezonu jego forma jest znakomita.

Było to pierwsze spotkanie tych tenisistów i od razu dostarczyło kibicom niemałych emocji. Panowie popisywali się cudownymi zagraniami, ale w kluczowych momentach lepszy był 30-letni Bułgar.

Indian Wells 2021: Hurkacz - Dimitrow [WYNIK]

Wrocławianin bardzo dobrze wszedł w mecz. Kapitalnie serwował, a Dimitrow nie potrafił odczytywać kierunków zagrań. Kluczowy okazał się ósmy gem, w którym zwycięzca ATP Finals 2021 stracił swoje podanie i nie zdołał już odwrócić losów rywalizacji.

W kolejnej fazie to jednak Bułgar nadawał ton grze. Fantastycznie poruszał się po korcie, czytał zamiary Polaka jak w otwartej księdze i wykorzystywał niemal każdą nadarzającą się okazję do kontry. Hurkacz ruszał do siatki i prawie za każdym razem dał się mijać, choć niekiedy rywalowi brakowało precyzji. Efekt? Hubert przegrał drugiego seta 4:6.

Najwięcej emocji dostarczył trzeci set. Dimitrow prowadził już 5:2, a jednak stracił całą przewagę i dał się dogonić. W tie-breaku 24-letni wrocławianin nie miał już nic do powiedzenia i uległł 2-7.

W półfinale Grigor Dimitrow zagra z Cameronem Norriem.

[8] Hubert Hurkacz - [23] Grigor Dimitrow 6:4, 4:6, 6:7(2)