Kolejny maraton Huberta Hurkacza. Polak w 3. rundzie turnieju w Madrycie

04.05.2022 19:37
Hurkacz - Davidovich Fokina

Hubert Hurkacz (14. ATP) po blisko 2,5-godzinnym boju pokonał Alejandro Davidovicha Fokinę (29. ATP) i awansował do 3. rundy turnieju ATP 1000 na kortach ziemnych w Madrycie. Kolejnym rywalem Polaka będzie Serb Dusan Lajović (77. ATP).

Hubert Hurkacz (14. WTA) na inaugurację turnieju w Madrycie potrzebował przeszło dwóch godzin, by wyeliminować kwalifikanta z Boliwii Hugo Delliena. Łatwiejszą przeprawę miał jego kolejny przeciwnika. Alejandro Davidovich Fokina w dwóch partiach ograł Lloyda Harrisa z RPA i po raz czwarty stanął oko w oko z wrocławianinem.

Bilans był korzystny dla reprezentanta gospodarzy. 22-latek z Malagi, sklasyfikowany obecnie na 29. miejscu w rankingu ATP, pokonał najlepszego polskiego tenisistę w 2020 roku w US Open oraz w poprzednim sezonie w Montpellier. Hurkacz zrewanżował się Hiszpanowi w 2021 roku w Cincinnati. Wszystkie te mecze odbyły się na korcie twardym, a teraz przyszło im mierzyć się na mączce.

ATP Madryt: Hurkacz - Davidovich Fokina [WYNIK]

Cały mecz był bardzo wyrównany. Obaj dobrze serwowali i od pierwszej piłki budowali swoją przewagę, co nie oznacza, że brakowało w tym spotkaniu przełamań. W premierowej partii nadeszło ono w kluczowym momencie - w dziesiątym gemie Hurkacz odebrał przeciwnikowi podanie i wygrał 6:4. W drugiej partii Davidovich Fokina wywalczył aż dwa breaki i nawet częściowe odrobienie strat nie dało wrocławianinowi zwycięstwa.

W tej sytuacji o losach pojedynku decydował trzeci set, a jak się później okazało również tie-break. W nim klasę pokazał Hurkacz i to on po dwóch godzinach i 25 minutach awansował do 3. rundy. W niej zmierzy się z Dusanem Lajoviciem, który nieoczekiwanie ograł rozstawionego z "5" Norwega Caspera Ruuda.

Hubert Hurkacz (12, Polska) - Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania) 6:4, 4:6, 7:6(5)