Zamknij

Hubert Hurkacz zarobił wielkie pieniądze za awans do półfinału

07.07.2021 20:27
Hubert Hurkacz
fot. PAP/EPA

Hubert Hurkacz awansując do półfinału Wimbledonu, zarobił ogromne pieniądze. 24-latek wciąż pozostaje w grze na Wielkim Szlemie i może poprawić swoje finanse. Ile do tej pory zarobił Hurkacz na Wimbledonie?

Hubert Hurkacz z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej. Tenisista z Wrocławia nie stracił seta w pierwszych trzech spotkaniach. W 1/8 finału 24-latek trafił na wicelidera światowego rankingu ATP - Daniła Miedwiediewa. Zawodnicy musieli mierzyć się ze sobą przez dwa dni, a wszystko przez przełożenie starcia przez opady deszczu.

Gra została wznowiona przy stanie 2:1 dla Rosjanina. Jednak Hurkacz zdołał odrobić straty i zaskakując kibiców, wywalczył awans do ćwierćfinału Wielkiego Szlema. O półfinał Polak powalczył z legendarnym Rogerem Federerem.

Hubert Hurkacz w półfinale Wimbledonu. Ile zarobił Polak?

Wrocławianin zaprezentował się fantastycznie, prowadząc grę w kilku momentach, nie oddając inicjatywy Szwajcarowi. Finalnie pojedynek zakończył się po trzech setach, a Hurkacz został drugim Polakiem po Jerzym Janowiczu, który zagra na tym etapie londyńskiego turnieju.

Za sukcesami sportowymi idą spore zarobki. Po awansie do półfinału Hubert Hurkacz zarobił 465 tysięcy funtów, czyli blisko 2,5 miliona złotych. W przypadku dostania się do finału na konto Polaka może wpłynąć następne 435 tysięcy, co da mu prawie 5 milionów złotych. Triumfator Wimbledonu otrzyma 1,7 miliona funtów. Z kolei zdobywca drugiego miejsca otrzyma 900 tysięcy funtów.

RadioZET.pl