Zamknij

Hubert Hurkacz skomentował zwycięstwo w turnieju ATP w Miami

04.04.2021 22:00
Hubert Hurkacz
fot. PAP/EPA

Hubert Hurkacz kilka chwil po meczu zabrał głos po zwycięstwie w turnieju ATP w Miami. - Brakuje mi słów, to niesamowite uczucie - mówił 24-latek.

Hubert Hurkacz w niedzielnym finale pokonał Jannika Sinnera 7:6 (4), 6:4. W pierwszych słowach 24-latkiem targały spore emocje.

- Ciężko mi cokolwiek powiedzieć, brakuje mi słów, to niesamowite uczucie – komentował zaraz po meczu.

W drugim secie Hurkacz wygrywał już 4:0 w gemach, ale dopadł go kryzys, przez co stracił trzy kolejne gemy. Finalnie 24-latek wrócił do dobrej dyspozycji.

Hubert Hurkacz skomentował wygraną w turnieju ATP w Miami

- Grałem naprawdę dobrze, miałem szanse na 5:0, ale w moją grę wkradło się trochę błędów. Przez to poddenerwowanie sprawy w drugim secie się nieco skomplikowały. Czasami tak jest, że można liczyć na łatwe punkty, ale czasem też trzeba każdy z nich bardzo mocno wywalczyć. Tak też było w końcówce. Był trudno, ale cieszę się, że koniec końców udało mi się zakończyć ten mecz – zaznaczył.

Tym samym Hurkacz został pierwszym Polakiem, który triumfował w rozgrywkach rangi ATP Masters 1000. Wrocławianin poza zawodami w Miamiw dorobku ma jeszcze dwa tytuły wywalczone w zmaganiach ATP, ale nie są one aż tak prestiżowe jak ten niedzielny. Wszystkie trzy triumfy odniósł w USA na twardej nawierzchni - w 2019 roku wygrał w Winston-Salem, a w styczniu tego roku w Delray Beach.

RadioZET.pl