Zamknij

Hubert Hurkacz skomentował zwycięstwo z Federerem

07.07.2021 20:06
Hubert Hurkacz
fot. PAP/EPA

Hubert Hurkacz pokonał Rogera Federera i awansował do półfinału Wimbledonu. - Jestem dumny z tego, że tu jestem - mówił na gorąco 24-latek.

Hubert Hurkacz w pierwszym secie zdeklasował Rogera Federera zagrywką. W drugiej części Szwajcar był wyraźnie rozgoryczony i próbował szybko doprowadzić do remisu. Jednak Polak zdołał wyrównać i triumfować w tie-breaku.

W trzecim decydującym secie Hurkacz nie dał Federerowi żadnych szans i nie oddając ani jednego gema, wyeliminował legendarnego zawodnika i sam dostał się do półfinału Wimbledonu. Tym samym wrocławianin został drugim Polakiem po Jerzym Janowiczu, który zagra w 1/2 Wielkiego Szlema na londyńskim turnieju.

Hubert Hurkacz skomentował wygraną z Rogerem Federerem

- Nie wiem co powiedzieć. To było coś wyjątkowego. Jako dziecko chciałem zagrać z Rogerem Federerem. Nie spodziewałem się, że go pokonam. Szczególnie na korcie centralnym Wimbledonu. Marzenia się spełniają - komentował 24-latek tuż po zakończonym meczu.

- Grałem tutaj z wami, to coś wspaniałego. Dziękuję wam za to, że tu byliście. Jestem dumny z tego, że tu jestem. To coś wspaniałego. Jestem gotowy na kolejny mecz - zakończył.

RadioZET.pl