Zamknij

Hubert Hurkacz wraca na kort. Polak zainauguruje sezon w Delray Beach

23.12.2020 17:07
Hurkacz
fot. East News

Hubert Hurkacz weźmie udział w pierwszym, inaugurującym sezon ATP turnieju na kortach twardych w Delray Beach. Dla Polaka to nowość, bowiem zawsze startował w sezonie z pewnym opóźnieniem. Najwyżej rozstawiony w zawodach jest 14. w światowym rankingu Kanadyjczyk Milos Raonic.

  • Hubert Hurkacz zainauguruje nowy sezon ATP w dniach 5-13 stycznia
  • Polak weźmie udział w turnieju ATP w Delray Beach, który zainauguruje nowy sezon
  • Oprócz Hurkacza w zawodach wezmą udział tacy zawodnicy jak Milos Raonic, John Isner czy Kei Nishikori

Hubert Hurkacz znalazł się na liście startowej turnieju ATP na kortach twardych w Delray Beach. Impreza odbędzie się w dniach 5-13 stycznia i razem z rozgrywanymi w tym samym terminie zawodami w Antalyi zainauguruje sezon w męskim cyklu tenisowym.

Hurkacz po raz pierwszy weźmie udział w zmaganiach w Delray Beach. Dotychczas przygotowywał się do nowego sezonu w kraju. Najpierw w towarzystwie trzech innych zawodników - Kacpra Żuka, Wojciecha Marka i Oskara Michałka - był na zgrupowaniu kondycyjnym w Zakopanem, potem trenował w rodzinnym Wrocławiu, pojawił się też w Warszawie, gdzie ćwiczył z Żukiem. Święta spędzi w USA, przygotowując się pod okiem trenera Craiga Boyntona w Saddlebrook Tennis Academy w Wesley Chapel.

Zobacz także

Hubert Hurkacz wraca na kort. Polak zainauguruje sezon w Delray Beach

Po występie w Delray Beach będący 34. rakietą świata Polak uda się do Los Angeles. Miasto to jest jedną z trzech lokalizacji (obok Dubaju i Singapuru), z której w połowie stycznia mają wyruszyć czartery przewożące tenisistów na turnieje w Australii. Po przylocie czeka ich obowiązkowa dwutygodniowa kwarantanna, podczas której będą mogli trenować. W dniach 31 stycznia-6 lutego zaplanowano odbywające się równolegle dwa turnieje ATP w Melbourne, a od 2 do 5 lutego rozgrywane będą drużynowe zawody ATP Cup. Rywalizacja w wielkoszlemowym Australian Open ruszy zaś 8 lutego. Wszystkie wymienione turnieje na antypodach rozgrywane będą w Melbourne.

Najwyżej notowanym tenisistą w obsadzie zmagań w Delray Beach jest 14. na światowej liście Kanadyjczyk Milos Raonic. Na liście startowej są także m.in. Amerykanin John Isner (25. ATP) i Japończyk Kei Nishikori (41.).

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP