Hubert Hurkacz w półfinale Wimbledonu. Historyczna wygrana z Federerem

07.07.2021 19:11
Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz pokonał Rogera Federera 6:3, 7:6 (7-4), 6:0 w ćwierćfinale Wimbledonu. Polak wyeliminował legendarnego tenisistę i zagra w półfinale Wielkiego Szlema.

Hubert Hurkacz świetnie wszedł w mecz, gdzie wygrał gema. Jednak Federer błyskawicznie odrobił straty. Mimo to Polak czuł się pewnie przy swoich serwisach, gdzie nie dopuszczał Szwajcara do przełamania. W czwartym gemie wrocławianin prowadził 40:0 i był bliski przełamania 39-latka, ale Federer potwierdził mistrzowską klasę i wygrał gema serią punktów.

W szóstym gemie Hurkacz wreszcie przełamał rywala, a przy swoim serwisie sprawiał problemy Federerowi, który nie istniał w returnie. Szwajcar popełniał proste błędy, a Hurkacz znakomicie serwował, utrzymując serwis. 24-latek był pewny siebie i zwyciężył w secie 6:3.

Hubert Hurkacz w półfinale Wimbledonu. Polak zdeklasował Rogera Federera

Na początku drugiej partii Roger Federer wyraźnie podrażniony wygrał pierwsze trzy gemy. Hurkacz po wyrównanej walce zdobył swojego pierwszego gema, ale Federer grał jak natchniony. W siódmym gemie wrocławianin po raz drugi przełamał rywala i wygrywając trzy gemy pod rząd, doprowadził do remisu. Polak wrócił do świetnych i mocnych zagrywek, które sprawiały problemy Szwajcarowi. Hurkacz postawił się 39-latkowi i tocząc z nim dalej walkę gem za gem, doprowadził do tieb-breaka, gdzie był górą 7:4 i był o krok awansu do półfinału.

Federer miał coraz mniej opcji gry, gdzie na wszystko dzielnie odpowiadał mu Hurkacz. Polak na początku trzeciej partii zwyciężył w trzech gemach, gdzie znów przełamał szwajcarską legendę. Wrocławianin grał bardzo odważnie, ale jednocześnie zachowywał ogromny spokój. 24-latek nie dał żadnych szans Rogerowi Federerowi i w trzecim secie pokonał legendarnego tenisistę, nie oddając ani jednego gema.

Hubert Hukracz - Roger Federer 6:3, 7:6 (7-4), 6:0