Hubert Hurkacz w wielkim finale, ciężki bój z Amerykaninem

12.01.2021 23:11
Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz awansował do finału turnieju ATP 250 w Delray Beach. W półfinale tenisista pokonał Christiana Harrisona 7:6 (7:4) i 6:4.

Hubert Hurkacz na początku meczu nie pozwolił Harrisonowi na uzyskanie przewagi, a spotkanie było niezwykle wyrównane. W pierwszym secie widzowie byli świadkami tie-breaka, w którym po wyniku 2:2, wrocławianin wygrał trzy piłki z rzędu. Od tego momentu zupełnie kontrolował przebieg gry i zwyciężając 7:4, wyszedł na prowadzenie 1:0.

Pod koniec drugiego gema w drugim secie zaczął padać deszcz, a sędzia zarządził przerwanie pojedynku. Służby porządkowe rozpoczęły suszenie kortu i po ośmiu minutach zawodnicy mogli wznowić rywalizację. Kiedy Amerykanin prowadził w gemach 2:1, Hurkacz doprowadził do remisu i tak oboje wygrywali swoje podania. Przy stanie 3:3, w czwartym gemie Hubert Hurkacz przełamał Christiana Harrisona i wyszedł na prowadzenie. Ostatecznie Polak pokonał Amerykanina 6:4, triumfując w całym meczu.

Hubert Hurkacz w finale turnieju ATP 250 w Delray Beach

W finale Hurkacz zmierzy się ze zwycięzcą drugiego półfinału Cameron Norrie – Sebastian Korda.