Zamknij

Hubert Hurkacz przegrał z Karacjewem. Koniec świetnej serii Polaka

01.10.2021 08:09

Hubert Hurkacz przegrał z Asłanem Karacew 7:5, 4:6, 2:6 w 1/8 finału turnieju ATP w San Diego. Tym samym zakończyła się seria zwycięstw Polaka, który odnotował pięć wygranych z rzędu.

Hubert Hurkacz
fot. Dubreuil Corinne/ABACA/Abaca/East News

Hubert Hurkacz przyleciał do USA po triumfie w Metz, gdzie pokonał czterech rywali. Piątym był już w San Diego Australijczyk Alex Bolt.

Karacew zawiesił 24-latkowi poprzeczkę wysoko. Zajmujący 12. pozycję w światowym rankingu Polak w pierwszej partii po przełamaniu wyszedł na 5:3, ale za chwilę plasujący się na 24. miejscu rywal odrobił straty. Hurkacz miał dwa setbole w 10. gemie, ale ponownie przełamać serwis Rosjanina udało mu się w 12. i wygrał 7:5.

Hurkacz przegrał z Karacjewem w San Diego. Koniec serii Polaka

W drugiej odsłonie Polak dał się przełamać cztery lata starszemu Karacewowi w siódmym gemie, by przegrać partię 4:6. W decydującej praktycznie od początku musiał "gonić" wynik, a nie było to łatwe, gdyż przeciwnik zaczął lepiej niż wcześniej serwować. Poza tym Polak zaczął odczuwać zmęczenie dużą dawką gier i podróżą, po raz drugi dał się przełamać Rosjaninowi i przegrał seta 2:6, a tym samym cały pojedynek, który trwał prawie dwie i pół godziny.

W San Diego Hurkacz wystąpił także w deblu, gdzie w parze z Brazylijczykiem Marcelo Melo przegrali pierwsze spotkanie.

Od środy Polak będzie uczestniczył w imprezie rangi Masters 1000 w Indian Wells. W poprzedniej edycji w 2019 roku dotarł do ćwierćfinału, a został wyeliminowany przez Szwajcara Rogera Federera.

Asłan Karacew - Hubert Hurkacz 5:7, 6:4, 6:2.

RadioZET.pl/PAP