Zamknij

Hubert Hurkacz odpadł w 1/8 finału turnieju w Wiedniu. Wyrównany mecz Polaka

29.10.2020 17:32
Hubert Hurkacz
fot. PAP/EPA

Hubert Hurkacz odpadł w 1/8 finału turnieju ATP na twardych kortach w Wiedniu. Polski tenisista przegrał w drugiej rundzie z Lorenzo Sonego 6:7 (6-8), 6:7 (2-7).

Hubert Hurkacz mimo przegrywania w pierwszym secie 3:5, doprowadził do remisu. Zmarnował dwie piłki setowe - w 12. gemie i w tie-breaku przy stanie 6-5. W ostatniej części inauguracyjnej partii prowadził 4-0, ale roztrwonił tę przewagę. W drugiej odsłonie obaj zawodnicy dobrze pilnowali podania i nie doszło do żadnego przełamania. Raz bliski tego był Sonego, dla którego "break point" w 10. gemie był także piłką meczową. Polak wyszedł wówczas z opresji, ale w kolejnym tie-breaku znów nie sprostał rywalowi. Od stanu 2-2 nie zdobył ani jednego punktu.

Mecz trwał godzinę i 49 minut. Była to piąta konfrontacja 31. w światowym rankingu wrocławianina z 42. w tym zestawieniu Włochem. Ten ostatni ze zwycięstwa cieszył się po raz trzeci.

Hubert Hurkacz na otwarcie pokonał Attilę Balazsa 6:3, 7:5.

Hubert Hurkacz odpadł z turnieju ATP w Wiedniu

Sonego w ćwierćfinale zmierzy się z liderem listy ATP Serbem Novakiem Djokovicem.

W czwartkowy wieczór w drugiej rundzie (ćwierćfinale) debla wystąpi Łukasz Kubot. Mecz otwarcia w tej konkurencji przegrali debiutujący w głównej części zmagań imprezy cyklu Karol Drzewiecki i Szymon Walków.

Lorenzo Sonego - Hubert Hurkacz 7:6 (8-6), 7:6 (7-2).

RadioZET.pl/PAP