Zamknij

Hubert Hurkacz przechodził COVID-19? Jest odpowiedź na sugestie "NYT"

09.07.2021 12:59
Hubert Hurkacz
fot. PAP/EPA

Hubert Hurkacz w piątek zagra z Matteo Berrettinim o finał Wimbledonu 2021. Przed przyjazdem do Londynu polski tenisista przegrał sześć kolejnych meczów, na co wpływ miała - zdaniem dziennikarzy "New York Timesa" - przebyta przez niego choroba COVID-19. Otoczenie wrocławianina zdementowało jednak te rewelacje.

  • Hubert Hurkacz zagra w piątek z Matteo Berrettinim w półfinale Wimbledonu 2021
  • Przed przyjazdem do Londynu Polak przegrał sześć kolejnych meczów; dziennikarz "New York Timesa" sugerował, że to efekt przebycia COVID-19
  • Otoczenie Polaka zdementowało te plotki

Hubert Hurkacz (18. ATP) w drodze do największego w karierze sukcesu w turniejach wielkoszlemowych pokonał kolejno Lorenzo Musettiego, Marcosa Girona, Alexandra Bublika, rozstawionego z "2" Daniła Miedwiediewa oraz legendę światowego sportu, 8-krotnegmi mistrza Wimbledonu Rogera Federera. W trzecim secie Polak nie oddał rywalowi ani jednego gema, a taka sytuacja Szwajcarowi na londyńskich kortach nie zdarzyła się nigdy.

- Najbardziej cieszę się z dzisiejszej dobrej gry, bo uważam, że zagrałem naprawdę super. Choć wierzę, że mogę jeszcze lepiej - ocenił po spotkaniu 24-latek. Tymczasem przed Wimbledonem wcale nie było tak kolorowo - po największym sukcesie w karierze, zwycięstwie w turnieju ATP Masters 1000 w Miami, Polak poniósł sześć porażek z rzędu. Niektórzy sugerowali nawet, że słabsza dyspozycja Polaka była podyktowana zakażeniem koronawirusem.

Hurkacz był zakażony koronawirusem?

Takimi rewelacjami podzielił się z czytelnikami Christopher Clarey z New York Times'a. Jego zdaniem, Hurkacz i jego trener Craig Boynton wiosną, właśnie po zawodach na Florydzie, przeszli COVID-19. Choroba miała doprowadzić do osłabienia organizmu, która skutkowała m.in. kreczem w starciu pierwszej rundy turnieju ATP w Rzymie z Lorenzo Musettim.

Do sprawy na łamach sport.pl odniósł się odpowiadający w teamie "Hubiego" za kontakty z mediami Michał Zawada. - Hubert nie miał ani jednego testu pozytywnego. Ani w Rzymie, ani w Paryżu, ani w Polsce. Nie wiem, skąd taka informacja - powiedział.

Relacja na żywo z półfinału Wimbledonu 2021 Hubert Hurkacz - Matteo Berrettini na sport.radiozet.pl w piątek 9 lipca od godz. 14:30.

RadioZET.pl/sport.pl/PAP