Znakomity mecz Hurkacza. Polak zrewanżował się Fabbiano w Monte Carlo

13.04.2021 14:04
Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz pokonał Thomasa Fabbiano w pierwszej rundzie turnieju ATP w Monte Carlo 6:3, 3:6, 6:3. Polak wciąż czeka na rywala w kolejnym etapie.

Hubert Hurkacz w błyskawicznym tempie wrócił na kort po historycznym zwycięstwie w ATP w Miami. W pierwszej rundzie w zawodach w Monte Carlo wrocławianin zmierzył się z Thomasem Fabbiano. 24-latek musiał szybko przyzwyczaić się z kortów twardych do mączki. Z początku mecz Polaka rozpoczął się z trzygodzinnym opóźnieniem z powodów opadów deszczu.

Po wyrównanym początku Hurkacz zaczął dominować na korcie i już w szóstym gemie po raz pierwszy przełamał Fabbiano. Finalnie 24-latek zwyciężył w pierwszej partii 6:3. Na otwarcie drugiego seta znów się rozpadało, a finalnie spotkanie zostało przeniesione na wtorek.

Następnego dnia swoją siłę pokazywał Włoch, co zaskoczyło polskiego zawodnika. Fabbiano wykazywał się precyzyjnością i skutecznością, wymuszając na Hurkaczu błędy własne. Wtedy przeciwnik Polaka doprowadził do remisu w meczu, zwyciężając 6:3.

Hubert Hurkacz pokonał Fabbiano, Polak w 2. rundzie ATP w Monte Carlo

W trzecim secie Fabbiano z początku utrzymywał dobrą grę, a wrocławianin nie potrafił utrzymywać piłek w korcie. Przy remisie 1:1 Włoch przełamał Hurkacza. Wówczas 24-latek wrócił do odpowiedniej dyspozycji, przez co zaczął agresywniej naciskać na przeciwnika. Dzięki mocnymi podaniami wyszedł na prowadzenie 3:2, którego nie oddał do końca. Przy remisie 3:3, Hurkacz przegrywał 0:40, ale po trzech udanych piłkach wyrównał i wygrał pięć kolejnych akcji pod rząd, co było punktem zwrotnym.

Prowadząc 4:3 Hurkacz przejął inicjatywę w tym starciu i zakończył mecz triumfem 6:3, który przypieczętował serwisem po przekątnej.

Thomas Fabbiano - Hubert Hurkacz 3:6, 6:3, 3:6