Zamknij

Hubert Hurkacz zarobił krocie w Miami. Ile trafi na konto Polaka?

04.04.2021 21:17
Hubert Hurkacz
fot. AP/Associated Press/East News

Hubert Hurkacz w niedzielę zwyciężył w turnieju ATP w Miami. Tenisista z Wrocławia zgarnął pełną pulę w imprezie. Ile Polak zarobił w Miami?

Hubert Hurkacz zameldował się w półfinale turnieju ATP w Miami po zwycięstwie ze Stefanosem Tsitsipasem 2:6, 6:3, 6:4. W półfinale wrocławianin zmierzy się z Andriejem Rublowem. Rosyjski zawodnik w ćwierćfinale wyeliminował z rozgrywek Sebastiana Kordę 7:5, 7:6 (7), nie tracąc ani jednego seta w całej imprezie.

Mimo że nagrody finansowe ATP w Miami są o wiele niższe od tych, które zapowiadano w ubiegłym roku (imprezę odwołano z powodu wybuchu pandemii koronawirusa), tenisiści nadal mają o co walczyć.

Hubert Hurkacz - zarobki. Ile otrzyma za występy w ATP w Miami?

Za sam awans do półfinału Hubert Hurkacz zarobił 93 tys. dolarów. Gdyby turniej odbywał się przy ubiegłorocznych nagrodach, na konto Polaka wpłynęłoby 358 tys. Ale na tym nie koniec bonifikat.

Po wyeliminowaniu Rublowa i awansie do finału, na jego konto wpłynęło kolejne 165 tys. dolarów. W tym roku nagroda za końcowy triumf jest identyczna dla pań i panów. W niedzielę Hurkacz pokonał w wielkim finale Jannika Sinnera, a za zwycięstwo w całym turnieju zarobił 300,1 tys. dolarów. Ostatecznie po zawodach ATP w Miami Hurkacz zarobił ponad milion złotych.

RadioZET.pl