Wimbledon: Niewiarygodne akcje Huberta Hurkacza, Djoković nie wierzył własnym oczom [WIDEO]

05.07.2019 20:12
Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz w meczu z Novakiem Djokoviciem popisał się dwiema fenomenalnymi akcjami, które wywołały owację publiczności. Mimo że 22-latek przegrał z Serbem, zadziwił widownię swoją niesamowitą walką.

Hubert Hurkacz odpadł w trzeciej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu. Polski tenisista przegrał na trawiastych kortach w Londynie z liderem światowego rankingu, broniącym tytułu Serbem Novakiem Djokovicem 5:7, 7:6 (7-5), 1:6, 4:6. Mimo to Polak w pierwszym i drugim secie postawił bardzo wysoko poprzeczkę utytułowanemu rywalowi. Zaprezentował w tym czasie wiele efektownych akcji. W pierwszej z nich wrocławianin rzucił się na kort, aby sięgnąć piłkę i zdobył punkt. Po tej sytuacji Djoković pochwalił zagranie Polaka, unosząc kciuk w górę.

W drugiej sytuacji, kiedy wydawało się, że punkt będzie należał do Serba, Hurkacz kolejny raz zagrał fantastycznie i znów w niewiarygodny sposób sięgnął piłkę i zdobył kolejny punkt. Kibice zgromadzeni na trybunach nagrodzili Polaka gromkimi brawami.

Po tej drugiej akcji, po chwili Polak wyszarpał zwycięstwo w 2. secie i doprowadził do remisu w całym meczu. Niestety, ale w dwóch kolejnych partiach górą był Serb i to on awansował do 4. rundy Wimbledonu.