Długi bój Hurkacza w pierwszej rundzie Australian Open. Polak pokonał Gierasimowa

17.01.2022 08:21
Hubert Hurkacz - Jegor Gerasimow: WYNIK. Polak w drugiej rundzie Australian Open

Hubert Hurkacz pokonał Jegora Gierasimowa w pierwszej rundzie Australian Open. Do rozstrzygnięcia meczu były potrzebny cztery sety, trwające łącznie ponad 3 godziny.

Mecz Huberta Hurkacza (10. ATP) z Jegorem Gierasimowem (106.) rozpoczął się w nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego. Wrocławianin od spotkania z Białorusinem zaczął również ubiegłoroczny Australian Open i wówczas wygrał 6:3, 6:4, 6:3. Długo trwał także pojedynek w tym roku - Polak wygrał dwa pierwsze sety, przegrał w tie-breaku, by finalnie okazać się lepszym w czwartym secie  (6:2, 7:6 (7-3), 6:7 (5-7), 6:3).

-Ten mecz miał w sobie wszystko - wzloty i upadki. Jegor grał naprawdę dobrze w kluczowych momentach. Wiem, że mogę grać lepiej w kluczowych momentach. Cieszę się, że przeszedłem do następnej rundy, bo wierzę, że będę grał coraz lepiej - powiedział po meczu polski tenisista.

W drugiej rundzie Australian Open Hurkacz zmierzy się z Adrianem Mannarino. Francuz w pierwszym etapie turnieju pokonał Australijczyka Jamesa Duckwortha.