Halep - Rybakina: Kiedy i o której godzinie półfinał Wimbledonu?

07.07.2022 13:59
Simona Halep - Jelena Rybakina

Simona Halep - Jelena Rybakina: godzina, data. Kiedy i o której godzinie odbędzie się półfinał wielkoszlemowego Wimbledonu 2022. Sprawdź godzinę i datę spotkania Halep - Rybakina.

Simona Halep w Wimbledonie 2022 wygląda jak za swoich najlepszych lat, gdy przez 64 tygodnie zajmowała 1. miejsce w rankingu WTA. W Londynie nie przegrała jeszcze seta, a największy opór stawiła jej w drugiej rundzie kończąca karierę Kirsten Flipkens (7:5, 6:4). Później tenisistka z Konstancy straciła pięć gemów z Magdaleną Fręch (6:4, 6:1), zaledwie trzy oddała rozstawionej z "4" Pauli Badosie (6:1, 6:2), a sześć Amandzie Anisimovej (6:2, 6:4). Z każdym meczem Rumunka nabiera pewności siebie i po odpadnięciu Igi Świątek wielu ekspertów, w tym Agnieszka Radwańska, upatrują w niej faworytki do końcowego sukcesu.

- Widzę ogień w jej oczach - oceniła "Isia", która w tegorocznym Wimbledonie występuje w turnieju legend. - Wygląda bardzo dobrze. Świetnie serwuje, gra bardziej agresywnie, więc sądzę, że może zdobyć tytuł - dodała. Do zwycięstwa pozostały jeszcze dwa kroki, a pierwszy z nich wiedzie przez starcie z debiutującą na tym etapie Wielkiego Szlema Jeleną Rybakiną.

Halep - Rybakina: kiedy odbędzie się mecz?

Jeszcze nigdy reprezentant Kazachstanu nie grał w półfinale jednej z czterech najważniejszych tenisowych imprez na świecie. Urodzona w Moskwie 23-latka przeciera zatem nowy szlak i już teraz zapisuje się w historii rodzimego "białego sportu". W konfrontacji z Halep nie będzie faworytką, ale nie będzie stała też na straconej pozycji. Ona również dysponuje bardzo dużą mocą i może być groźna, aczkolwiek dynamika i poruszanie się z pewnością będą po stronie Rumunki.

Rybakina nie imponuje w Wimbledonie, ale wygrywa. Wszystkie jej pojedynku były bardzo wyrównane, a w ćwierćfinale z Alją Tomljanović musiała nawet odrabiać straty po porażce w secie otwarcia. Później nie dała już swojej rywalce żadnych szans, zwyciężając 4:6, 6:2, 6:3.

To będzie ich czwarte spotkanie. Rybakina pokonała Halep w Wuhan w 2019 roku, ale wówczas tenisistka z Konstancy skreczowała przy stanie 5:4 w pierwszym secie. W dwóch kolejnych meczach - w Dubaju w 2020 roku i w US Open 2021 - lepsza była Simona. W obu przypadkach do rozstrzygnięcia potrzebna była trzecia partia. Teraz panie po raz pierwszy zmierzą się na trawie, a tu więcej atutów ma Halep.

Halep - Rybakina: godzina, data

Mecz Simona Halep - Jelena Rybakina w półfinale Wimbledonu 2022 odbędzie się w czwartek 7 lipca jako drugi od godz. 14:30. Rumunka i Kazaszka powinny pojawić się na korcie centralnym ok. godz. 16. Wcześniej odbędzie się pierwszy mecz 1/2 finału Tatjana Maria - Ons Jabeur.