Zamknij

Pogromczyni Sereny Williams w ogniu krytyki. "Nie nadajesz się do tego"

30.06.2022 14:53
Harmony Tan
fot. ANDRZEJ SZKOCKI/POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Harmony Tan na początku przygody z Wimbledonem pokonała legendarną Serenę Williams. Dzień później tenisistka zrezygnowała z gry deblowej, przez co zaczęła być krytykowana.

Harmony Tan zaskoczyła podczas pierwszej rundy tegorocznego Wimbledonu, eliminująca legendę tej dyscypliny - Serenę Williams. Trzygodzinny pojedynek obu pań musiał rozstrzygnąć super tie-break, którego wygrała Francuzka. 

Tak mordercza walka na korcie mocno odbiła się na zdrowiu 24-latki, która następnego dnia poinformowała, że nie zamierza przystąpić do gry w deblu. Taki obrót spraw nie spodobał się Niemce Tamarze Korpatsch, która "została na lodzie".

Burza wokół Harmony Tan

Decyzja Tan rozzłościła Niemkę, która za pośrednictwem mediów społecznościowych nie szczędziła słów w stronę swojej niedoszłej partnerki. - Z mojej perspektywy jest to naprawdę niesprawiedliwe. To ona chciała grać ze mną, to ona mnie zapytała, a teraz zachowała się w taki sposób. Jestem rozczarowana - napisała na Instagramie.

- Jeśli jesteś przemęczona po trzech godzinach na korcie, to moim zdaniem nie nadajesz się do profesjonalnego tenisa. Ja sama grałam kiedyś przez ponad 6 godzin i następnego dnia wyszłam na kolejny mecz - dodała.

RadioZET.pl