Bardzo mocne słowa Bouchard o Szarapowej: "To oszustka" [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
27.04.2017 16:51
Maria Szarapowa
fot. PAP/EPA

Genie Bouchard bardzo ostro skrytykowała powracającą po wpadce dopingowej Marię Szarapowej i organizatorów, którzy masowo przyznają jej "dzikie karty".

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Nowa Szarapowa" - tak jeszcze w 2014 roku mówiono o Eugenie Bouchard. I nie myślano tylko o urodzie obu tenisistek. 20-letnia wówczas Kanadyjka dotarła do finału Wimbledonu, a kilka miesięcy później była już 5. rakietą świata

Zobacz także

Od tamtego momentu zawodzi, a w życiu Rosjanki bardzo wiele się zmieniło. Nie zmieniło się jedno - wzajemna nienawiść obu pań. W środowisku mówi się o nich jako o "najlepszych wrogach".

Oszuści nie powinni wracać

W środę "Masza" powróciła do turniejowej rywalizacji po 15-miesięcznej dyskwalifikacji spowodowanej wykryciem w jej organizmie niedozwolonej substancji (meldonium). Mimo dopingowej przeszłości, organizatorzy zawodów przyjęli ją z otwartymi ramionami - dostała "dzikie karty" na zmagania w Stuttgarcie, Madrycie i Rzymie.

Takie decyzje nie podobają się ogromnej rzeszy zawodniczek, w tym m.in. Agnieszce Radwańskiej, Angelique Kerber, Simonie Halep, Alize Cornet, Swietłanie Kuzniecowej czy Caroline Wozniacki. Jednak żadna z nich nie uderzyła w Szarapową tak mocno jak Bouchard.

- Ona jest oszustką, a oszuści w żadnym sporcie nie powinni być dopuszczani do gry - wypaliła Kanadyjka w rozmowie z TRT World. - To bardzo nie fair wobec innych tenisistek, które zachowują się uczciwie. Myślę, że WTA wysyła zły sygnał do małych dzieci. Ten komunikat brzmi: oszukujcie, a my powitamy was z otwartymi ramionami - dodała 23-latka.

"Masza" już w ćwierćfinale

Szarapowa w drugiej rundzie turnieju w Stuttgarcie pokonała swoją rodaczkę Jekaterinę Makarową 7:5, 6:1 , która wcześniej wyeliminowała Agnieszkę Radwańską. Teraz przed Rosjanką starcie z Anett Kontaveit, która sensacyjnie wyrzuciła z turnieju rozstawioną z "5" Garbine Muguruzę.

Genie Bouchard rywalizowała w tym tygodniu z Stambule, ale odpadła w pierwszej rundzie z Janą Cepelovą.

RadioZET.pl/TRT/Reuters/Onet/Twitter/KS