Zamknij

Genie Bouchard ma siostrę bliźniaczkę: "Pracowników sklepu znam lepiej niż ją"

14.01.2021 19:56
Genie Bouchard ma siostrę bliżniaczkę
fot. CHINE NOUVELLE/SIPA/EAST NEWS

Eugenie Bouchard, uznawana za jedną z najpiękniejszych tenisistek świata, ma siostrę bliźniaczkę Beatrcie Bouchard. Dorastały razem, ale po rozwodzie rodziców ich drogi rozeszły się do tego stopnia, że teraz nic o sobie nie wiedzą. - Pracowników pobliskiego sklepu spożywczego znam lepiej niż moją siostrę bliźniaczkę - mówi w rozmowie z "The Sun" mniej znana z klanu Bouchard.

  • Genie Bouchard ma trójkę rodzeństwa: siostrę bliźniaczkę Beatrice, a także Charlotte i Williama
  • Finalistka Wimbledonu 2014 nie utrzymuje regularnych kontaktów z rodzeństwem
  • O ich relacjach opowiedziała Beatrice: - To naprawdę dziwne, ale pracowników pobliskiego sklepu spożywczego znam lepiej niż moją siostrę bliźniaczkę - mówi w rozmowie z "The Sun"

Genie Bouchard była jedną z najlepiej zapowiadających się tenisistek drugiej dekady XXI wieku. Pierwszy raz pokazała się w 2013 roku, gdy jako 19-letnia dziewczyna dotarła do finału turnieju WTA w Osace. Pół roku później triumfowała w Norymberdze, a w lipcu 2014 roku osiągnęła największy sukces w karierze - finał Wimbledonu. W tym samym sezonie wystąpiła w półfinałach wielkoszlemowych Australian Open i French Open.

Kanadyjka nie poradziła sobie ze sławą i zamiast skupić się na pracy, by na stałe zająć miejsce w tenisowej czołówce, zachłysnęła się pieniędzmi, fleszami i showbiznesem. Obecnie zajmuje 141. miejsce w rankingu WTA, a polscy kibice mogą ją kojarzyć przede wszystkim z ostatniego French Open, gdyż jako jedna z nielicznych postawiła się Idze Świątek w jej drodze do triumfu na kortach Rolanda Garrosa.

Beatrcie Bouchard gorzko o siostrze bliźniaczce

Eugenie Bouchard ma trójkę rodzeństwa: siostrę bliźniaczkę Beatrice, a także młodszą od nich Charlotte (ur. 1995) i brata Williama (ur. 1999). Kiedy bliźniaczki miały 10 lat, ich rodzice się rozwiedli, a wszyscy poza Genie zamieszkali z ojcem. W rezultacie rodzeństwo zostało rozdzielone.

W rozmowie z "The Sun" Beatrice Bouchard opowiedziała o relacjach łączących ją ze słynną siostrą. A raczej, o ich braku.

- To naprawdę dziwne, ale pracowników pobliskiego sklepu spożywczego znam lepiej niż moją siostrę bliźniaczkę - wyznała. - Na pewno nie jesteśmy prostą, szczęśliwą, idealną rodziną. Nasi rodzice rozwiedli się, nigdy nie byli ze sobą szczęśliwi. Od tamtej pory Genie była z moją matką przez większość swojego życia, a ja i nasze rodzeństwo mieszkaliśmy z moim ojcem. Widywałam Genie tylko dwa razy w roku, odkąd skończyłyśmy 10 lat - dodała.

Beatrice opowiedziała też historię, gdy chciała przylecieć do Londynu na mecz Eugenie w Wimbledonie. Tenisistka wyraziła na to zgodę, ale... nie zamierzała pomóc siostrze. - Powiedziała, że jak chcę przylecieć, to OK, ale sama muszę kupić bilet. I to jest doskonały przykład. Ludzie pewnie myślą: idź do swojej siostry, zabierze cię wszędzie, kupi ci wszystko. Nie. Moja siostra nigdzie mnie nie zabrała, niczego mi nie kupiła. A kiedy chciałem zobaczyć, jak gra na Wimbledonie, powiedziała: "OK, zobacz, jak gram, kup bilet i przyleć” - przyznała gorzko.

Beatrice Bouchard na Instagramie śledzi 365 tysięcy fanów. Dziewczyna nie stroi od odważnych, roznegliżowanych zdjęć.

RadioZET.pl/se.pl/The Sun