Genie Bouchard wygrała proces z Amerykańską Federacją Tenisową. Zyskają dzieci

Krzysztof Sobczak
17.04.2018 20:17
Genie Bouchard
fot. AA/ABACA/EAST NEWS

Amerykańska Federacja Tenisowa (USTA) oraz Genie Bouchard wydały wspólne oświadczenie ws. wyroku sądu, który nakazał związkowi wypłacenie Kanadyjce odszkodowania za wypadek na US Open 2015. Obie strony zdecydowały się przekazać te pieniądze na jedną ze szkółek tenisowych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"W duchu wspólnej pracy i zaspokojenia obustronnych interesów, Amerykańska Federacja Tenisowa i Eugenie Bouchard zdecydowały się przekazać darowiznę na rzecz New York Junior Tennis and Learning (NYTJL). NYJTL znajduje się w Carey Leeds Center w Bronksie w Nowym Jorku. Jej zadaniem jest kształtowanie charakterów młodych ludzi poprzez tenis i edukację, by odnosili sukcesy na korcie i poza nim. Wykorzystanie tenisa jako narzędzia inspirującego i rozwijającego jest niezwykle ważne zarówno dla pani Bouchard, jak i USTA" - czytamy w oświadczeniu.

Zobacz także

Kwota zasądzonego odszkodowania, a tym samym wysokość darowizny, jaka wpłynie na konto szkółki tenisowej, nie jest znana. Mówi się o kilku milionach dolarów.

Wypadek na US Open 2015

To następstwo wyroku, jaki w lutym wydał sąd ws. wypadku Genie Bouchard na US Open 2015. Po meczu miksta tenisistka weszła do szatni, gdzie poślizgnęła się na pozostawionym tam środku czyszczącym. W wyniku upadku doznała wstrząśnienia mózgu i musiała wycofać się z dalszej rywalizacji. Nie pojawiła się już na korcie do końca sezonu.

Genie Bouchard utrzymywała, że ten wypadek mógł doprowadzić ją do przedwczesnego zakończenia kariery. Sąd uznał jej racje w 75 procentach.

Bouchard - finalistka Wimbledonu i...celebrytka

Genie Bouchard przepowiadano wielką karierę. Furorę zrobiła w 2014 roku, kiedy jako 20-letnia dziewczyna dotarła do półfinału wielkoszlemowych Australian Open i French Open, a w Wimbledonie zatrzymała ją dopiero w finale Petra Kvitova. Paradoksalnie to okazało się jej największym problemem - nie udźwignęła ciężaru sukcesu i popularności, co doprowadziło do tego, że obecnie postrzegana jest jako celebrytka i przeciętna tenisistka. Aktualnie zajmuje odległe 117. miejsce w rankingu WTA.

RadioZET.pl/USTA/KS