Wimbledon: Simona Halep zakończyła piękną przygodę 15-letniej Coco Gauff

08.07.2019 16:49
Cori Coco Gauff przegrała z Simoną Halep

15-letnia Cori "Coco" Gauff na czwartej rundzie zakończyła swój udział w Wimbledonie 2019. Pogromczynią Amerykanki okazała się była liderka rankingu WTA, w Londynie rozstawiona z "7" Simona Halep, która wygrała 6:3, 6:3.

We wcześniejszych rundach Coco Gauff eliminowała Venus Williams, Magdalenę Rybarikovą i Polonę Hercog, za każdym razem sprawiając sensację i budząc zachwyt ekspertów. Piękny sen Amerykanki przerwała dopiero świetnie dysponowana i rozkręcająca się z meczu na mecz Simona Halep.

15-latka źle weszła w to spotkanie i od razu została przełamana. Za chwilę odrobiła jednak starty i próbowała nawiązać wyrównaną walkę z bardziej utytułowaną rywalką. Momentami prezentowała się bardzo dobrze, grała bez kompleksów i znakomicie zmieniała kierunki, ale Halep należy do tenisistek najlepiej poruszających się po korcie i przetrwała ten napór, a potem sama przejęła inicjatywę.

Coco Gauff odpada z Wimbledonu 2019

W drugiej partii Amerykanka poprosiła o pomoc medyczną w związku z jakimiś problemami żołądkowymi bądź z mięśniami brzucha. Na niewiele się to zdało, bo w szóstym gemie Rumunka uzyskała breaka i nie pozwoliła już się dogonić.

W ćwierćfinale Simona Halep zmierzy się z Shuai Zhang, która w trzech setach pokonała 19-letnią Ukrainkę Dajanę Yastremksą 6:4, 1:6, 6:2.