Groźna rywalka Świątek odpadła z Wimbledonu. Niespodzianka w 1. rundzie

29.06.2022 17:27
Garbine Muguruza

Garbine Muguruza nieoczekiwanie pożegnała się z Wimbledonem już po pierwszej rundzie turnieju. Była liderka rankingu WTA przegrała z Greetje Minnen 4:6, 0:6.

Garbine Muguruza mogła trafić na Igę Świątek w ćwierćfinale, ale już wiemy, że do tego nie dojdzie. Hiszpańska tenisistka sensacyjnie przegrała z 88. w rankingu Greetje Minnen. Belgijka prowadziła po pierwszym secie 6:4, który został rozegrany we wtorek. Spotkanie zostało przerwane z powodu opadów deszczu i wznowione w środę.

Druga partia została całkowicie zdominowana przez Minnen, która po niecałym kwadransie zdołała dwa razy przełamać rywalkę i wyjść na prowadzenie 4:0. Łącznie po 19 minutach mogła cieszyć się ze zwycięstwa, nie oddając Muguruzie nawet gema.