Garbine Muguruza najlepsza w WTA Finals. W finale ograła Anett Kontaveit

18.11.2021 08:58
Garbine Muguruza

Garbine Muguruza wygrała z Anett Kontaveit w finale turnieju WTA Finals 6:3, 7:5 i została pierwszą Hiszpanką, która sięgnęła po ten prestiżowy tytuł. Iga Świątek zakończyła zmagania na fazie grupowej.

Mecz, mimo że trwał zaledwie dwa sety, obfitował w przełamania. Już w pierwszej partii zawodniczki czterokrotnie odbierały sobie serwis. Trzy razy dokonała tego Muguruza, która wygrała dzięki temu 6:3. W drugim secie bliska wyrównania była Kontaveit, która z przewagą przełamania prowadziła już 5:3. Następnie przegrała jednak cztery gemy z rzędu i w konsekwencji cały mecz.

Było to drugie starcie Hiszpanki i Estonki na turnieju WTA Finals w Meksyku. Obie panie spotkały się też w fazie grupowej, gdzie górą także była Muguruza (6:4, 6:4).

Podczas tegorocznego turnieju debiutowała Iga Świątek. Polka nie zdołała jednak wyjść z grupy, przegrywając z Marią Sakkari 2:6, 4:6, Aryną Sabalenką 2:6, 6:2, 5:7 i zwyciężając nad Paulą Badosą 7:5, 6:4.

W rywalizacji panów wciąż jest Hubert Hurkacz, który w ostatnim spotkaniu fazy grupowej zagra o awans z Aleksandrem Zverevem. To spotkanie w czwartek o godzinie 14.00 na żywo na sport.radiozet.pl.