Zamknij

French Open z kibicami na trybunach. Wejdzie ich nawet ponad 13 tysięcy

12.05.2021 15:17
Iga Świątek
fot. MARTIN BUREAU/AFP/East News

French Open, wielkoszlemowy turniej tenisowy, odbędzie się z udziałem kibiców - poinformowała sekretarz generalna Francuskiej Federacji Tenisowej, Amelie Oudea-Castera. Od 9 czerwca na trybunach stadionu Rolanda Garrosa zasiądzie nawet ponad 13 tysięcy widzów.

  • French Open 2021 odbędzie się z udziałem kibiców - poinformowała w środę sekretarz generalna Francuskiej Federacji Tenisowej Amelie Oudea-Castera
  • Do 8 czerwca na trybuny stadionu Rolanda Garrosa będzie mogło wejść maksymalnie 5388 widzów
  • Od 9 czerwca jednak liczba ta zwiększy się nawet do 13 146 osób

Widzowie będą mogli obserwować na żywo na stadionie Rolanda Garrosa przebieg tegorocznego turnieju wielkoszlemowego French Open, który rozpocznie się 30 maja - oficjalnie potwierdziła w środę sekretarz generalna Francuskiej Federacji Tenisowej Amelie Oudea-Castera.

Do 8 czerwca na trybuny będzie mogło wejść maksymalnie 5388 widzów, natomiast od 9 czerwca, gdy dekretem rządowym limit obecności kibiców na stadionie sportowym zostanie podwyższony do 65 procent jego pojemności - 13 146 osób.

French Open z kibicami na trybunach. Wejdzie ich ponad 13 tysięcy

Jednak z powodu pandemii COVID-19 nadal utrzymano w mocy ograniczenia epidemiczne. Każdy, kto będzie chciał wejść na obiekty Rolanda Garrosa będzie musiał mieć aktualną "przepustkę zdrowotną". Chodzi o dokument potwierdzający negatywny wynik testu PCR lub antygenowego, wykonany nie później niż przed upływem 48 godzin. Będzie to mogło być także oficjalne zaświadczenie o wykonanym szczepieniu.

Organizatorzy turnieju nie otrzymali też zgody na to, aby kibice mogli wchodzić na trybuny w trakcie wieczornych sesji gier, gdy obowiązuje godzina policyjna.

W finale ubiegłorocznej edycji turnieju 19-letnia Iga Świątek pokonała w Paryżu rozstawioną z numerem czwartym Amerykankę Sofię Kenin 6:4, 6:1 i została pierwszą osobą z Polski, która zdobyła tytuł wielkoszlemowy w singlu.

RadioZET.pl/PAP