French Open: Djoković pokonał Cuevasa i awansował do 3. rundy

03.06.2021 17:52
Novak Djoković

Novak Djoković awansował do trzeciej rundy wielkoszlemowego French Open. Serb w swoim drugim spotkaniu tegorocznych rozgrywek pokonał Pablo Cuevasa 6:3, 6:2, 6:4. Jego kolejnym rywalem będzie zwycięzca meczu James Duckworth - Ricardas Berankis.

Djoković nie miał większych problemów z pokonaniem Cuevasa. Co prawda wyrównany był początek pierwszego seta, gdzie mieliśmy 2:2 w gemach. Od tamtej pory wyraźnie lepiej grał Serb. W pierwszym secie oddał rywalowi tylko 3 gemy, w drugim jednego mniej, a w trzecim zwyciężył do czterech.

Novak Djoković w 3. rundzie French Open 2021

W poprzedniej rundzie Serb pokonał Tennysa Sandgrena 6:2, 6:4, 6:2.

Djoković gra o swoje drugie w karierze zwycięstwo w imprezie French Open. Jedyny triumf odniósł w 2016 roku, gdy w finale pokonał Andy'ego Murraya 3:6, 6:1, 6:2, 6:4. W poprzednim roku dotarł do finału. W nim przegrał jednak z Rafaelem Nadalem 0:6, 2:6, 5:7.