Zamknij

Czołowa tenisistka świata rezygnuje z występów do końca roku

22.09.2020 19:24
Bianca Andreescu
fot. PAP/EPA

Bianca Andreescu zrezygnowała ze startu w rozpoczynającym się w niedzielę wielkoszlemowym turnieju French Open. Ubiegłoroczna triumfatorka US Open, siódma w światowym rankingu tenisistek, zamierza opuścić także pozostałe imprezy w tym sezonie.

20-letnia Kanadyjka nie rozegrała żadnego meczu o stawkę od WTA Finals w Shenzhen w ubiegłym roku. Podczas kończącego sezonu turnieju doznała kontuzji kolana. Dlatego zabrakło jej w styczniu w Australian Open, nie wystąpiła także w tegorocznym US Open w Nowym Jorku, gdzie miała bronić tytułu.

French Open: Bianca Andreescu zrezygnowała ze startu

- Podjęłam trudną decyzję o odpuszczeniu rywalizacji na kortach ziemnych w tym roku. W pozostałej części sezonu skupię się na swoim zdrowiu i treningach. Czekam z niecierpliwością na 2021 rok, w tym na igrzyska olimpijskie. Na razie chcę skoncentrować się na sobie, aby powrócić lepsza i silniejsza niż kiedykolwiek - napisała w oświadczeniu.

Mająca rumuńskie korzenie Andreescu jest jedyną w historii reprezentantką Kanady, która triumfowała w turnieju wielkoszlemowym w singlu.

We French Open w tym roku zagra czworo Polaków: Magda Linette, Iga Świątek, Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak.

RadioZET.pl/PAP/AN