Zamknij

French Open przełożone. Kiedy Iga Świątek będzie bronić tytułu?

07.04.2021 23:30
French Open 2021 przełożone
fot. MARTIN BUREAU/AFP/East News

French Open 2021 nie odbędzie się w planowanym terminie 23 maja - 6 czerwca (17 maja ruszają kwalifikacje). Tegoroczna edycja zmagań na kortach im. Rolanda Garrosa została przesunięta o tydzień - poinformowała osoba z otoczenia organizatorów, potwierdzając informację gazety "L'Equipe".

  • French Open 2021 odbędzie się w późniejszym niż planowano terminie
  • Drugi w tym roku turniej Wielkiego Szlema rozpocznie się 30 maja
  • Tytułów w singlu bronić będą Iga Świątek i Rafael Nadal

French Open 2021 po zmianach odbędzie się w dniach 30 maja - 13 czerwca, a tydzień przed pierwszym meczem w drabince głównej rozpoczną się kwalifikacje.

Od kilku dni już oficjalnie we Francji przyznawano, że trwają rozmowy w sprawie niewielkiego opóźnienia rozpoczęcia turnieju. Miało to związek z obowiązującymi obecnie w tym kraju surowymi restrykcjami ze względu na pandemię koronawirusa.

French Open 2021: DATA - nowy termin

"Francuska Federacja Tenisowa (FFT) ma nadzieję, że restrykcje zostaną poluzowane do końca maja, co pozwoli na wpuszczenie na trybuny podczas turnieju większej liczby publiczności" - napisano w "L'Equipe"

Będąca organizatorem French Open FFT nie skomentowała jak na razie sprawy zmiany terminu imprezy.

Z powodu wzrostu liczby zakażeń koronawirusem we Francji od soboty obowiązuje ogólnokrajowy lockdown. Nowe ograniczenia mają pozostawać w mocy przez miesiąc. Wszystkie profesjonalne rozgrywki w tym kraju odbywają się bez udziału publiczności.

Pod koniec marca prezes FFT Gille Moretton przyznał, że pracuje nad niemal każdym możliwym scenariuszem. Jak dodał, jedynymi - których nie odważył się rozpatrywać - są zapełnienie w stu procentach trybun oraz całkowite odwołanie imprezy.

"Jak na razie wyścig trwa, a turniej rusza w wyznaczonym terminie. Ale jeśli powiedzą nam, że zostaniemy zamknięci na dwa miesiące, to będziemy musieli podjąć konieczne kroki" - zaznaczył wówczas działacz, który został wybrany na szefa FFT w lutym.

French Open 2021: Iga Świątek broni tytułu

Ubiegłoroczna edycja imprezy na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa również została przełożona z powodu pandemii. Odbyła się dopiero jesienią, na przełomie września i października - z niewielką liczbą osób na trybunach. W singlu triumfowali wówczas Iga Świątek i Hiszpan Rafael Nadal.

RadioZET.pl/PAP