Zamknij

French Open 2021. Kiedy Iga Świątek będzie bronić tytułu? [DATA, TERMIN]

17.05.2021 09:00
French Open 2021 przełożone
fot. MARTIN BUREAU/AFP/East News

French Open 2021 - DATA TERMIN. Kiedy Iga Świątek i Rafael Nadal będą bronić tytułów na kortach im. Rolanda Garrosa? Sprawdź dokładną datę rozegrania wielkoszlemowego French Open 2021.

  • French Open 2021 odbędzie się w późniejszym niż planowano terminie
  • Drugi w tym roku turniej Wielkiego Szlema rozpocznie się 30 maja
  • Tytułów w singlu bronić będą Iga Świątek i Rafael Nadal

French Open 2021 pierwotnie miało się odbyć w dniach 23 maja - 6 czerwca, ale ze względu na obostrzenia wprowadzone we Francji do końca maja ITF zdecydowało się opóźnić turniej o tydzień. Zmagania rozpoczną się 30 maja, a finały zaplanowano na 13 czerwca, dwa dni po rozpoczęciu piłkarskiego Euro 2021.

Turniej na kortach im. Rolanda Garrosa będzie drugim w tym sezonie Wielkim Szlemem. W Australian Open triumfowali Naomi Osaka i Novak Djoković.

French Open 2021: DATA - nowy termin

Tytułów podczas French Open będą bronić Iga Świątek i Rafael Nadal. Ta sama para wygrała ostatni poważny test przed tą imprezą - w turnieju w Rzymie Polka w wielkim finale zdemolowała Karolinę Pliskovą, wygrywając 6:0, 6:0, a Hiszpan ograł Djokovicia. To tylko pokazuje, że oboje doskonale czują się na "mączce" i będą próbowali potwierdzić swoją dominację na tej nawierzchni w Paryżu.

We Francji wystąpi jeszcze co najmniej jedna reprezentantka Polski - Magda Linette.

RadioZET.pl