Zamknij

Duże zmiany w tenisowym kalendarzu. French Open przesunięte na jesień

17.03.2020 17:19
French Open 2020 przesunięte na jesień
fot. Xinhua News/East News

Tenisowy turniej wielkoszlemowy French Open odbędzie się w dniach 20 września - 4 października - poinformowali we wtorek organizatorzy. Zawody w Paryżu zazwyczaj rozgrywane były na przełomie maja i czerwca. Powodem przełożenia jest szerzący się na świecie koronawirus.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W tym roku turniej na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa miał się rozpocząć 24 maja. Ze względu jednak na sytuację epidemiologiczną na świecie już teraz postanowiono imprezę przełożyć i od razu znaleziono inny termin.

"Podjęliśmy trudną, ale odważną decyzją w tej bezprecedensowej sytuacji, która znacznie się zmieniła od ostatniego tygodnia. Działamy odpowiedzialnie i musimy współpracować, aby zapewnić wszystkim bezpieczeństwo i zdrowie" - powiedział prezes Francuskiego Związku Tenisowego (FFT) Bernard Giudicelli.

Już wcześniej stowarzyszenia WTA i ATP zapowiedziały przerwę w tenisowych rozgrywkach do maja.

Pandemia koronawirusa

Pandemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych potwierdzono dotychczas ponad 190 tys. przypadków zakażenia i ponad 7,5 tys. zgonów. W Europie najgorsza sytuacja jest we Włoszech, gdzie jest już prawie 28 tys. zarażonych, a ponad 2 tys. osób zmarło. W Polsce odnotowano dotychczas 221 przypadków, zmarło pięć osób.

RadioZET.pl/PAP