Iga Świątek wysłuchała "Mazurka Dąbrowskiego"

10.10.2020 18:28
Iga Świątek wysłuchała Mazurka Dąbrowskiego

Iga Świątek jako pierwsza polska singlistka mogła wysłuchać "Mazurka Dąbrowskiego" podczas turnieju Wielkiego Szlema. W finale French Open 19-letnia Polka pokonała mistrzynię Australian Open 2020 Sofię Kenin 6:4, 6:1.

Iga Świątek w fantastycznym stylu wygrała French Open 2020. W siedmiu meczach nie przegrała ani jednego seta, w żadnym z nich nie była nawet zagrożona i nie oddała rywalkom więcej niż czterech punktów, w żadnym z nich nie spędziła na korcie więcej niż 86 minut. Tyle właśnie trwał finał z Amerykanką rosyjskiego pochodzenia Sofią Kenin. Wcześniej pokonała Marketę Vondrousovą, Su-Wei Hsieh, Eugenie Bouchard, Simonę Halep, Martinę Trevisan i Nadię Podoroską.

W najnowszym rankingu WTA Polka awansuje z 54. na 17. miejsce, została jedną z najmłodszych wielkoszlemowych mistrzyń i zarobiła fortunę. Jednocześnie przeszłą do historii polskiego tenisa - jeszcze nigdy żaden z polskich tenisistów i żadna z polskich tenisistek nie wygrała imprezy tej rangi.