French Open: Rafael Nadal rywalem Dominika Thiema w finale

Andreas Nicolaides
08.06.2018 18:45
Rafael Nadal, French Open 2018

Najwyżej rozstawiony Hiszpan Rafael Nadal pokonał Argentyńczyka Juana Martina del Potro 6:4, 6:1, 6:2 i po raz 11. w karierze awansował do finału wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open w Paryżu. O trofeum zagra z Austriakiem Dominikiem Thiemem (nr 7.).

Del Potro (nr 5.) tylko w pierwszym secie nawiązał równorzędną walkę z 10-krotnym triumfatorem imprezy. Został przełamany dopiero w 10. gemie i przegrał 4:6.

W drugiej odsłonie Nadal był bezkonkurencyjny. Po jedynym wygranym gemie, zmniejszającym stratę na 1:5, Argentyńczyk uniósł ręce w geście triumfu, ciesząc się, że nie przegra do zera.

Trzeci set to dalszy ciąg dominacji lidera światowego rankingu tenisistów, natomiast zmęczony del Potro popełniał coraz większą liczbę niewymuszonych błędów. Ostatecznie "ugrał" tylko dwa gemy.

Wcześniej do finału awansował Thiem, który również w trzech setach poradził sobie z niespodzianką turnieju Włochem Marco Cecchinato. Austriak wygrał 7:5, 7:6 (12-10), 6:1.