Zamknij

Fręch - Schmiedlova: Kiedy i o której godzinie mecz 2. rundy Wimbledonu?

30.06.2022 15:29
Fręch - Schmiedlova GODZINA DATA
fot. PAP/EPA

Magdalena Fręch - Anna Karolina Schmiedlova: godzina, data. Kiedy i o której godzinie odbędzie się mecz 2. rundy wielkoszlemowego Wimbledonu 2022? Sprawdź godzinę i datę spotkania Fręch - Schmiedlova.

Magdalena Fręch (92. WTA) w pierwszej rundzie Wimbledonu 2022 sprawiła jedną z największych niespodzianek. Debiutująca w londyńskim szlemie łodzianka poszła w ślady swoich koleżanek z kadry - Mai Chwalińskiej oraz Katarzyny Kawy - i w premierowym występie odniosła efektowne zwycięstwo nad rozstawioną z numerem "21" Włoszką Camilą Giorgi.

30-latka z Maceraty nie uznaje półśrodków i gra być może najmocniej w tourze. Jej problemem jest jednak regularność i stabilność. Nie ma planu B, a kiedy piłka wielokrotnie wraca na jej stronę, zaczyna się frustrować, a nawet wygląda na obrażoną. Tak było w rywalizacji z reprezentantką biało-czerwonych. Fręch wyszarpała zwycięstwo w partii otwarcia 7:6(4), a potem Giorgi zupełnie się pogubiła. Efekt? Magda zwyciężyła 6:1 i po raz drugi w karierze awansowała do drugiej rundy Wielkiego Szlema. Wcześniej na tym etapie była w 2018 roku podczas French Open.

Fręch - Schmiedlova: kiedy odbędzie się mecz?

Kolejną rywalką Magdaleny Fręch będzie Słowaczka Anna Karolina Schmiedlova (84. WTA). 27-latka z Koszyc musiała się napracować, by wyrzucić z turnieju nieco niżej notowaną Szwedkę Rebeccę Peterson (96. WTA). Ostatecznie zawodniczka zza naszej południowej granicy pokonała tenisistkę ze Skandynawii 7:5, 0:6, 6:3. To już teraz jest jej najlepszy rezultat w Londynie. Dopiero w siódmym podejściu udało jej się odnieść zwycięstwo.

Jest coś, co łączy Annę Karolinę Schmiedlovą i Camilę Giorgi. W 2015 roku panie spotkały się w finale turnieju WTA w Katowicach i wówczas górą była Słowaczka. W sumie ma trzy wygrane imprezy - najlepsza była też w Bukareszcie i Bogocie, ale na kolejny sukces czeka już cztery lata. Trawa nigdy nie należała do jej ulubionych nawierzchni. Fręch, choć jak sama mówi woli grać na nawierzchni twardej, odnajduje się również na zielonym dywanie. Ranking sugeruje, że to powinno być bardzo wyrównane starcie, ale to Polka dostała większy zastrzyk energii po wyeliminowaniu rozstawionej przeciwniczki.

Lepsza z tej pary w trzeciej rundzie zagra z Kirsten Flipkens albo z mistrzynią Wimbledonu 2019 Simoną Halep.

Fręch - Schmiedlova: godzina i data

Mecz Magdalena Fręch - Anna Karolina Schmiedlova odbędzie się w czwartek 30 czerwca ok. godz. 16:30.

RadioZET.pl