Zamknij

Fręch - Giorgi: Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć mecz 2. rundy Wimbledonu?

28.06.2022 18:23
Magdalena Fręch - Camila Giorgi
fot. Magdalena Fręch/Instagram

Magdalena Fręch - Camila Giorgi na żywo w tv i online. Transmisja i live stream z meczu 1. rundy wielkoszlemowego Wimbledonu 2022. Sprawdź, kiedy, gdzie i o której godzinie w telewizji i w internecie obejrzeć spotkanie Fręch - Giorgi.

Magdalena Fręch (92. WTA) w przeszłości pięć razy grała w turniejach wielkoszlemowych, ale dopiero w tym sezonie zadebiutuje w Wimbledonie. Tym samym będzie mogła się pochwalić występem we wszystkich czterech najważniejszych tenisowych imprezach na świecie. Łodzianka nie musiała rywalizować w kwalifikacjach ze względu na ranking - aktualnie zajmuje 92. miejsce i jest trzecią rakietą Polski. Wyżej są oczywiście Iga Świątek (1. WTA) oraz Magda Linette (65. WTA).

"Pierwszy raz jest zawsze wyjątkowy" - napisała w mediach społecznościowych 24-latka. Premierowy mecz na londyńskich obiektach będzie dla niej dużym wyzwaniem, bo po drugiej stronie siatki stanie rozstawiona z numerem "21" nieobliczalna Camila Giorgi (27. WTA).

Fręch - Giorgi: gdzie obejrzeć mecz?

30-letnia Włoszka w Wimbledonie zadebiutowała w 2011 roku. Siedem lat później cieszyła się z pierwszego wielkoszlemowego ćwierćfinału, co do dziś jest jej najlepszym rezultatem w zawodach tej rangi. Jej największym problemem jest stabilność - potrafi zagrać genialnie, ale nie umie utrzymać formy nie tyle przez kilka tygodni, ile przez kilka dni. W efekcie nawet w trakcie jednego turnieju jej gra może diametralnie się zmienić, co często kosztuje ją porażkę.

Tenisistka z Maceraty przyjechała do Londynu po uzyskaniu półfinału w Eastbourne. W tegorocznych Wielkich Szlemach dotarła do trzeciej i czwartej rundy, odpowiednio w Australian Open i French Open, ale to na trawie jest najgroźniejsza. Ona dysponuje bardzo dużą mocą, a na tej nawierzchni piłki ślizgają się wyjątkowo szybko. Oczywiście musi trafiać w kort, aby taka zero-jedynkowa postawa przyniosła jej powodzenie. Polka jest bardziej uniwersalna, wie, jak dostosować się do gry rywalek, ale w tym spotkaniu więcej z pewnością będzie zależeć od reprezentantki Italii.

Lepsza z tej pary w drugiej rundzie zagra z Rebeccą Peterson lub Anną Karoliną Schmiedlovą.

Fręch - Giorgi: transmisja TV i online

Mecz Magdalena Fręch - Camila Giorgi w 1. rundzie Wimbledonu 2022 odbędzie się we wtorek 28 czerwca ok. godz. 19:00 na korcie numer cztery. Transmisja TV w Polsacie Sport Extra, zaś stream online na stronie polsatboxgo.pl. Śledź relację live online i wynik meczu Fręch - Giorgi na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl