Zamknij

Falkowska - Martić: Kiedy i o której godzinie mecz turnieju w Warszawie?

26.07.2022 18:22
Weronika Falkowska
fot. Michal Dubiel/REPORTER/EastNews

Weronika Falkowska - Petra Martić: godzina, data. Kiedy i o której godzinie odbędzie się mecz 1. rundy turnieju WTA 250 na kortach ziemnych w Warszawie? Sprawdź godzinę i datę spotkania Falkowska - Martić.

Weronika Falkowska (262. WTA) dostała się do turnieju głównego w Warszawie dzięki "dzikiej karcie" przyznanej przez organizatorów. To trzykrotna mistrzyni Polski w grze podwójnej (2018, 2019, 2021), rywalizująca przede wszystkim w imprezach rangi ITF. Do stolicy przyjechała z Ołomuńca, gdzie już na otwarcie uległa kwalifikantce Turczynce Cagli Buyukakcay 4:6, 0:6.

22-latka na inaugurację stołecznych zawodów zmierzy się z rutynowaną, starszą o niemal dekadę, rozstawioną z "8" Petrą Martić. Urodzona w Splicie tenisistka niedawno wygrała turniej w Lozannie, pokonując w finale Olgę Danilović 6:4, 6:2. W Wimbledonie 2022 dotarła aż do czwartej rundy, w której uległa późniejszej mistrzyni Jelenie Rybakinie 5:7, 3:6. To pokazuje, z jak wielkim wyzwaniem będzie się musiała zmierzyć Falkowska.

Falkowska - Martić: kiedy odbędzie się mecz?

W sumie Chorwatka ma na swoim koncie dwie wygrane imprezy WTA - w 2019 roku triumfowała w Stambule. W Szwajcarii i w Turcji rywalizowano na mączce, podobnie jak w Warszawie, zatem na tej nawierzchni Martić czuje się znakomicie, co jeszcze bardziej działa na niekorzyść Weroniki.

Na lepszą z tej pary czeka już inna z reprezentantek Polski, Maja Chwalińska, która w poniedziałek pokonała Hiszpankę Rebekę Masarovą 7:5, 6:2.

Falkowska - Martić: godzina, data

Mecz Weronika Falkowska - Petra Martić w 1. rundzie turnieju WTA w Warszawie odbędzie w środę 26 lipca jako piąty od godz. 11:00 na korcie centralnym. Można zatem oczekiwać, że Polka i Chorwatka wyjdą na kort ok. godz. 16:30. W stolicy tego dnia spodziewany jest jednak deszcz, co może opóźnić zmagania. Bezpośrednio przed tym starciem zmierzą się Iga Świątek i Magdalena Fręch.

RadioZET.pl