Zamknij

Dominika Cibulkova zaszczepiła się poza kolejnością. Oświadczenie tenisistki

11.01.2021 11:49
Dominika Cibulkova
fot. AFP/EAST NEWS

Dominika Cibulkova zaszczepiła się przeciw koronawirusowi poza kolejnością. Była tenisistka opublikowała specjalny post na Instagramie, w którym przeprosiła za swoje zachowanie.

Dominika Cibulkova została zaszczepiona przeciw koronawirusowi razem ze swoim mężem Michalem Navarą. Małżeństwo zostało wpisane listę szczepień przez jednego z pracowników szpitala w Bratysławie, który po pewnym czasie został odsunięty od akcji.

Warto przypomnieć, że w tej chwili słowackie prawo dopuszcza do szczepień jedynie medyków i służby mundurowe. Była tenisistka wyjaśniła, że jeden z pracowników wprowadził ją w błąd, gdy zjawiła się w szpitalu. 31-latka towarzyszyła w placówce bliskiej osobie i chciała dowiedzieć się, kiedy przyjdzie jej kolej na szczepienie.  Po pewnym czasie otrzymała zaproszenie do zaszczepienia, dlatego była przekonana, że mogła do niego przystąpić.

Dominika Cibulkova zaszczepiła się na koronawirusa. Była tenisistka przeprasza

- Bardzo mi przykro z powodu sytuacji w stosunku do wszystkich osób, które czekają na szczepionkę. Jednocześnie jednak chciałabym zachęcić ludzi, aby nie bali się szczepień. Będę zadowolona, jeśli całe to niefortunne zdarzenie wpłynie pozytywnie na przekonanie jak największej liczby osób o potrzebie szczepień. Z przyjemnością pomogę w inny sposób w kampanii uświadamiającej – napisała w specjalnym poście na Instagramie.

Dominika Cibulkova zakończyła profesjonalną karierę w 2019 roku. W 2014 roku dotarła do finału Australian Open, triumfowała w ośmiu turniejach WTA. Cztery lata temu znalazła się na czwartym miejscu rankingu WTA.

RadioZET.pl