Koncertowy mecz Świątek, Polka wyrównała swój najlepszy wynik w Australian Open

22.01.2022 10:46
Iga Świątek

Iga Świątek pokonała Darię Kasatkinę 6:2, 6:3 i awansowała do 1/8 finału Australian Open. Tym samym Polka wyrównała swoje najlepsze osiągnięcie na kortach w Melbourne.

Iga Świątek w 3. rundzie chciała zrewanżować się Darii Kasatkinie za ubiegłoroczną porażkę w turnieju WTA w Eastbourne. Chociaż mecz z początku był wyrównany, tak Świątek przełamała Rosjankę już w czwartym gemie, prowadząc 3:1 w pierwszym secie. Rosjanka nie była stroną kreatywną w tym meczu.

Mimo to warto zaznaczyć, że w tej części gry było sporo gemów na przewagi, ale finalnie to Polka prezentowała się lepiej od 24-latki, zwyciężając w tych trudnych momentach. W kolejnym deucie ostatecznie to Świątek była górą i prowadząc 5:2, zwieńczyła dzieła, wygrywając pierwszego seta 6:2.

W drugim secie Świątek popisywała się Świątek, która chciała dominować na korcie. Kasatkina musiała się do tego dostosowywać. Rosjanka nie potrafiła odpowiedzieć 20-latce, która na sześć gemów na przewagi, nie przegrała ani jednego. Rosjanka była w dobrej dyspozycji, ale Polka była o wiele lepiej przygotowana fizycznie.

Świątek w 1/8 finału Australian Open

W drugim gemie Iga znów przełamała Kasatkinę i wypracowała sobie świetną przewagę na dalszą część meczu. Przy stanie 2:0, Rosjanka zrewanżowała się Polce i również zanotowała przełamanie i doprowadziła do remisu 2:2. W kolejnym gemie 20-latce udało się wyjść na prowadzenie, a w następnej części, znów przełamała rywalkę.

Ostatecznie Świątek dopięła swego i utrzymując przewagę, pokonała Kasatkinę 6:3 i awansowała do 4. rundy Australian Open. W 1/8 finału Polka zmierzy się ze zwycięzcą pary Cirstea - Pawluczenkowa

Iga Świątek - Daria Kasatkina 6:2, 6:3.