Zamknij

Dlatego Świątek wygrała mecz. "Byłam na to gotowa"

04.11.2022 07:17

Iga Świątek po zwycięstwie z Caroline Garcią zagwarantowała sobie grę w półfinale w WTA Finals. "Cieszę się, że dopilnowałam drobiazgów" - tłumaczyła w wywiadzie dla Canal+ Sport.

Iga Świątek
fot. TOM PENNINGTON/Getty AFP/East News

- Wiedziałam, że nie mogę pęknąć, bo Garcia wywiera dużą presję, posyła szybkie piłki. Byłam jednak na to gotowa. Nie wiedziałam jak potoczy się mecz, ale trener przygotował na niego dobrą taktykę. Chciałam koncentrować się na swoim serwisie. Dzięki temu udało mi się dominować, choć rywalka grała bardzo dobrze - mówiła Iga Świątek tuż po zwycięstwie z Caroline Garcią. Polka wygrała z Francuzką  6:3, 6:2 i po raz pierwszy w karierze zagra w półfinale WTA Finals.

loader

Na koniec 21-latka z Raszyna podziękowała za wsparcie kibicom na trybunach w Dickies Arena w Fort Worth.

- Jak zwykle wy dominujecie na trybunach, a ja staram się dominować na korcie. Dziękuję za wsparcie i energię, bo wychodząc na kort czuję, że z wami mam więcej narzędzi - wyznała.

Iga Świątek w półfinale WTA Finals

- Jestem dumna, że byłam konsekwentna przez cały mecz. Garcia wchodzi wcześniej na piłkę i zmienia rytm wymian. Czułam, że jak dochodzi do dłuższych wymian, to daje mi to większą kontrolę i osiągnę swój cel - ujawniła liderka rankingu w rozmowie z Canal+ Sport. - Cieszę się, że dopilnowałam drobiazgów - zakończyła.

Na razie nie wiadomo, z kim Świątek zagra w półfinale WTA Finals. W drugiej grupie jedną z tenisistek, która zameldowała się w 1/2 finału jest Maria Sakkari. O drugie miejsce walczy Aryna Sabalenka i Ons Jabeur.

RadioZET.pl