Zamknij

Hubert Hurkacz zabrał głos po kreczu w Rzymie: "Nie starczyło mi sił"

10.05.2021 21:33
Hubert Hurkacz
fot. Michael Reaves/Getty AFP/East News

Hubert Hurkacz zabrał głos po skreczowanym meczu 1. rundy turnieju ATP w Rzymie. "Ostatnie tygodnie kosztowały mnie dużo sił. Na dzisiaj niestety mi ich nie starczyło. Muszę chwilę odpocząć, żeby wrócić silniejszy!" - napisał na Instagramie najlepszy polski tenisista.

  • Hubert Hurkacz skreczował mecz 1. rundy turnieju ATP w Rzymie
  • Polak poddał spotkanie przeciwko Włochowi Lorenzo Musettiemu przy stanie 4:6, 0:2
  • Teraz wrocławianin postanowił wyjaśnić kibicom, dlaczego to zrobił za pomocą swojego konta na Instagramie

Hubert Hurkacz skreczował mecz pierwszej rundy turnieju ATP w Rzymie przeciwko Włochowi Lorenzo Musettiemu przy stanie 4:6, 0:2.

Polak poddał mecz dosłownie sekundy po tym, jak poprosił sędziego o pomoc fizjoterapeuty. Lekarz nie zdołał nawet wejść na kort, gdy wrocławianin zdecydował się ostatecznie przedwcześnie zakończyć mecz.

Dlaczego Hubert Hurkacz skreczował mecz w Rzymie? Polak zabrał głos

Kibice i reprezentujący gospodarzy Musetti nie do końca wiedzieli, dlaczego Hurkacz zdecydował się na krecz, gdyż wcześniej nie sygnalizował żadnych oznak kontuzji. Teraz głos na ten temat zabrał sam Polak.

"Ostatnie tygodnie kosztowały mnie dużo sił. Na dzisiaj niestety mi ich nie starczyło. Dziękuję za wsparcie! Muszę chwilę odpocząć, żeby wrócić silniejszy!" - napisał na swoim profilu na Instagramie.

Wszystko wskazuje więc na to, że 24-latek nie doznał poważnej kontuzji i będzie gotowy do gry w zbliżającym się wielkimi krokami French Open. Początek turnieju Roland Garros już 24 maja.

RadioZET.pl/Instagram/Hubert Hurkacz