Zamknij

Djoković zamknięty w ośrodku dla uchodźców. Tam... robaki w jedzeniu

06.01.2022 11:56
Novak Djoković
fot. PAP/EPA/Twitter

Novak Djoković do poniedziałku przebywać będzie w izolacji w Park Hotel w Melbourne, który jednocześnie pełni funkcję ośrodka dla uchodźców. Jak wynika z doniesień australijskich mediów i wpisów w mediach społecznościowych, w placówce panują skandaliczne warunki. Roi się od pleśni, a w jedzeniu można znaleźć robaki.

- Serb znajduje się w miejscu dla uchodźców (Park Hotel). W ośrodku mieszka 45 mężczyzn z dziećmi. W październiku 20 z nich chorowało na koronawirusa. Miesiąc temu wybuchł tam pożar - opisuje sytuację dziennikarz Onetu, Maciej Trąbski.

Djoković na kwarantannie. Pleśń i robaki w jedzeniu

To jednak nie wszystko. Australijski portal SBS News dotarł do zdjęć posiłków serwowanych w ośrodku. Fotografie są przerażające. W jedzeniu znajdują się robaki, a pieczywo pokryte jest pleśnią. Dziennikarzom udało się porozmawiać z jedną z osób przebywających w hotelu. - Byłem zszokowany. Jedzenie takich rzeczy jest po prostu niebezpieczne. Nawet zwierzętom nie podaje się czegoś takiego - mówił Mustafa Salah, uchodźca z Iraku.

W podobnym tonie wypowiedział się Hossein Latifi, który miał bóle żołądka i wymioty. Mężczyźni twierdzą, że wielokrotnie skarżyli się na jakość posiłków. - Nikt nie chce nas słuchać - przyznał Salah.

Decyzja ws. Djokovicia dopiero w poniedziałek

W tym samym ośrodku przebywa Novak Djoković, który w środę wieczorem nie otrzymał wizy wjazdowej do Australii. Serbski tenisista nie zaszczepił się przeciw COVID-19, a zwalniającego go ze szczepienia z powodów medycznych zaświadczenie nie przekonało służb granicznych do wydania mu pozwolenia na wjazd na teren kraju.

Sprawa trafiła do sądu, który ma wydać wyrok w poniedziałek. Do tego czasu "Djoko" pozostanie w izolacji wśród uchodźców w "Park Hotel".

CZYTAJ WIĘCEJ: Djoković trafił do izolacji. Sprawa odroczona do poniedziałku

Djoković przyleciał do Australii, by wziąć udział w rozpoczynającym się 17 stycznia turnieju wielkoszlemowym Australian Open. Serb to obrońca tytułu z 2021 roku i aż dziewięciokrotny (rekord) triumfator tej imprezy.